Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keressek másik állatorvost,...

Keressek másik állatorvost, vagy nem lehet akkora a baj?

Figyelt kérdés

A kutyám fejében volt egy kullancs, kiszedtük, de reggelre egy nagy pukli lett, azt feltételeztem,hogy benne maradt a kullancs feje, így elvittük az orvoshoz.

Azt mondta,hogy nem maradt benne, és rendben lesz.

Aztán egy új fajta kutyakaját kapott itthon, amitől összefosta a lakást.

Majd másnap nem adtam neki ebből, nem volt gond, aztán a következő nap megint adtam neki ebből egy kicsit, és megint összefosta a lakást, de már csak a megevett mennyiségnek megfelelő arányban.(azóta nem kapott ebből, és nem is fosik)

Ma pedig emésztetlenül kihányta azt amit vacsorára evett.

Mindez 2 héten belül történt, és bár próbálom magam győzködni,hogy biztos a kajától fosta össze magát, meg ezért, meg azért hányt, de mégis félek,hogy a kullancsnak van valami köze az egészhez.

Egyébként a viselkedésében nem változott, élénk, érdeklődő, sétál, jön megy, ugat, de azért nem vagyok nyugodt.

Tudom, így nehéz válaszolni, de ez az állatorvos is inkább "éhezik" (a pénzre) mintsem a kutyával törődjön, szóval 60%-ban a pénz 50%-ban a kutya érdekli, de ez csak az én feltételezésem.


2016. ápr. 12. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Rögtön az új tápot adtad keverés nélkül a régivel? Mert ha igen szerintem azért fosott. (ezért szoktak legalábbis új tápnál)
2016. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, így történt, de a második alkalommal összekevertem, és akkor is fosott tőle.
2016. ápr. 12. 19:59
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Tápot fokozatosan kell váltani, nem úgy hogy egyik nap még a régit kapja, másik nap meg már az újat. Először egy nagyon keveset kell az újból a régibe belekeverni, aztán fokozatosan növelni az újat, a régit pedig csökkenteni, végül meg már csak az új marad.

Valószínűleg ettől van hasmenése. Egyen csak főtt rizst, esetleg főtt csirkemellet, mindenféle zsiradék és fűszer nélkül, amíg jobban nem lesz.

2016. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Második válaszoló, teljesen igazad
2016. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha két héten belül a kutyád teljesen rendben van a fosáson kívül, akkor annak a kullancshoz semmi köze.

Rosszul vezetted be az új tápot. Majd nem vártad meg, hogy rendbe jöjjön a kutya gyomra, hanem , ha felesben is, de ismét adtál az újból is. Az is megeshet, az új tápot egyáltalán nem fogja tolerálni a kutyád.

ha mohón eszik a kutya, előfordul, hogy kihányja, majd újból feleszi az ételt.

2016. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!