Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy mudi le tudna győzni egy...

Egy mudi le tudna győzni egy kisebb farkast, mint amilyen az arab farkas?

Figyelt kérdés
Tudom, nagyon hülye kérdés. :) Egy ismerősöm egyszer kifejtette, hogy szerinte a mudik a farkasok ellen is védték a nyájat a terelés mellett. Felvilágosítottam, hogy ott 2 másodperc alatt élőétel lenne a mudiból. Viszont utólag felmerült bennem, hogy egy kisebb farkasfajjal el tudna bánni a mudi? Az arab farkas 12 kg körül van, a mudi standard súlya 10-15 kg. Tudom, hogy nem egyértelmű a győztes, ezét inkább úgy kérdezem, mennyire lenne méltó ellenfele, mennyire lenne esélye? Én először arra tippeltem, hogy nem, mert eleve nem erre szelektálták, még ha az ereje meg is lenne, a technikája akkor sem. De aztán eszembe jutott egy megtörtént eset, Amerikában elveszett egy mudi és 5 hónapig egy prérifarkas falkával élt, szóval ha ott nem szedték darabokra, akkor talán mégsem annyira esélytelen a küzdelem. Még egyszer bocsi a pihent kérdésért, csak kíváncsiság. :)
2016. ápr. 13. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért de szerinted a mudi mit csinált amikor a farkasok megtámadták a nyájat? Felugatta a kuvaszt és elment aludni mint aki jól végezte a dolgát, miközben a másik életre halálra harcolt? Nem tudom mennyi esélye lenne de az biztos, hogy megtenné amit tud, mert az akarat megvan benne. Plusz a valóságban a farkasok nem vérengző fenevadak, nem kell minden nap széttépni néhányat, a legtöbbször biztos elég a kutya szaga és a hangja, hogy elijessze.

Amúgy hol hallottad az amerikai sztorit?

2016. ápr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, de akkor ott a kuvasz, ő végzi a munka nagyját. Itt a történet, rosszul emlékeztem, Kanadában történt:

[link]

2016. ápr. 13. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Mikor a mudik megjelentek Magyarországon, már rég nem élt farkas idehaza. Pont ezért nem volt már szükség komondorra és kuvaszra, ezért szorultak vissza a tanyákra és ezért jelentek meg a terelő fajták.

A mudinak már egy róka is komoly erőpróba lenne, nem beszélve az aranysakálról (toportyán), ami simán megölné.

2016. ápr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Na ácsi. Kutya VS. farkas "párviadal" sose volt. Farkasfalka vs. kutyafalka, az esetleg, de éppen ezért nem is mentek egymásnak, mert a farkas nem hülye, és nem akar vérfürdőt. Bár a mudi meg ugye nem harap, az csak csipked, egy farkas röhögve kettéharapja, de ugye ott voltak mögötte a nagyok, azok elijesztették a farkasokat, és viszontlátásra.
2016. ápr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!