Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám jobban tiszteli a...

A kutyám jobban tiszteli a testvéremet mint engem? (többi lent)

Figyelt kérdés
5 hónapos kiskutya (menhelyről megmentett) 1 hónapos korától nálunk van.Már az ide érkezésekor csak én foglalkoztam vele.Egéssz eddig úgy szeretett engem mintha legalább az anyja lennék.Ám mostanában játék közben erőssen harap és én rászolók de soha nem csapok rá.A testvérem azonban erőssen meg-mge sapkázza ilyen esetekben.Mégis a testvéremet jobban szereti ha pl.én is hívom és ő is akkor hozzá megy,őt nem harapdálja csak engem.És akar uralkodni felettem pl.felugrik az ölembe és kényszerít arra hogy simogassam.A testvéreremel nem teszi ezt.Amúgy én adok neki enni _(nem morrog evés közben rám) én viszem sétálni én tanítom, minden szabadídőmet vele töltöm.A tetvéremet mégis jobban szereti ami engem nagyon bánt.Mindent megadnék érte a testvérem meg le se sz@rja de őt úgy is jobban szereti.Segítsetek kérlek!

2016. ápr. 13. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:

mert testvéredben látja az alfa hímet. A falkában ő magasabb szinten van mint te a kutya szemében.

Cesar Millan -nak vannak jó könyvei a témában. Bár nem tudom magyarul megjelentek e. Viszont pdf ben fent vannak itt ott. Van pár videó is róla youtube on ,talán még magyarul is, ott ad tippeket arra,hogy miként lehet megoldani a dolgot. Írtad, hogy te mindent megadnál a kutyáért, testvéred meg le se szarja mégis őt szereti. Biztos lány a kutya :) A nők már csak ilyenek.

2016. ápr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel a testvéred fegyelmezi a kutyát, ezért őt tiszteli, tekintélye van a kutya előtt. Ezért nem meri megcsinálni vele azt, amit veled csinál, mert tudja, hogy tőled nem számíthat semmilyen következményre, tőle viszont igen.
2016. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Par hettel ezelott volt nekem is pont egy hasonlo kerdesem (ott asszony volt az aki hasonlo cipben jart mi te es valamiert en lettem az "alfa", pedig en is csak leszartam), ott egy Akumi nevu felhasznalo vilagositott fel a kovetkezokrol es ugy velem van is benne racio:


"Marha egyszerű: a beleszarás a falkavezér joga. Te nagyjából beleszarsz a kutyába, nyilván akkor te vagy a főnök, neked fog puncsolni az állat. A semmit nem csinálás sokszor a legjobb taktika :)

Párod ellenben gondolom nagy teper azért, hogy a kutya ragaszkodjon hozzá, de sajnos ezzel pont hogy alárendelt pozícióba helyezi magát. A főnök ugyanis nem teper. A főnök elvár. Tepernie az alárendelteknek kell, hogy bejöjjenek a vezetőnél. Amint elkezdi ezt a hangulatot felvenni, és nem csimpaszkodik rá érzelmileg a kutya visszajelzéseire, nem lesz gond."


Nalunk persze semmi nem valtozott, de talan ezek ismereteben te tudsz valtoztatni.

2016. ápr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem elég rászólni. Ne tűrd el, hogy harapjon.

Azért tiszteli a testvéredet, mert ő "megsapkázza". Helyesen teszi. Úgy kell a kutyára rászólni, hogy értsen is belőle, abbahagyja a tiltott tevékenységet!

Legyél vele határozottabb, erélyesebb.

2016. ápr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát van amikor megsapkazom de meg kiskutya normalis a játék kozbení ragcsalas...amúgy igen lany :D kutya is en is tesom is :))
2016. ápr. 13. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy kutyás barátom úgy fogalmazott: a kutyának nem haverra, hanem főnökre van szüksége. Akkor lesz jó társ. Csányi Vilmos etológustól ugyan mást olvastam, de szerintem a fenti megállapítás a helyes.
2016. ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Azóta már rendeződtek a problémák. Ám most a kutyám teljesen odavan értem.Ha pl. sétálunk és én be kell menjek a boltba pl. és megfogja a tesóm a pórázt a kutya mindig sír utánnam és be akar velem jönni az üzletbe...ez normlis?

2016. máj. 11. 16:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen .....a kutyanak el kelk fogadnia ha a falkavezér elmeegy mert a kutyád most ugy gindolja hogy o felel azert hogy a falka egybemaradjon es ha te elmesz es nyuszit az nem egeszen jo
2016. jún. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!