Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok nekem olyan juhász...

Mondanátok nekem olyan juhász vagy pásztorkutya fajtát ami alkalmas őrzés-védésre, agilityre és dog dancingra, és gyerekek melle is ajánlott?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 13:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Mudi
2010. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A Mudi alkalmas őrzés-védésre?
2010. ápr. 6. 13:08
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Bármit megcsinál amit a gazdája kér tőle.
2010. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Vannak juhász és pásztorkutyák és vannak őrző-védők...

Miért kell összemosni? Egyik erre jó, másik arra... El kell dönteni, hogy milyen célra, milyen kutyát akarsz, nem fogsz találni "univerzálisat"...

Persze csinálhat egy kutya több dolgot, de ne várjuk el, hogy 8-10 kritériumnak tökéletesen megfeleljen...

2010. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
A mudi jó házőrző, megvéd, ha baj van, de nem feltétlenül alkalmas őrző-védő munkára. Némelyik igen, volt már IPO III országos bajnok mudi is, de nem minden mudi alkalmas rá, különösen magas szintű versenyzésre nem. Viszont ajánlott gyerekek mellé, jó agilityre és dog dancingra. Ha őrző-védő kutyát szeretnél, akkor a malinoist ajánlom.
2010. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

szia! nekunk mudink van, es orzesre nagyon jo mert hamar jelez, de megvedeni nem tudom mennyire tudna, ezert szeretnenk melle egy komondort. ez az univerzalis paros!!! :)

terelesben es mas sportokban is jo eredmenyeket lehet elerni! A kornyezeteben elo emebereket, gyerekeket nagyon szereti,viszont idegenekkel tartozkodo( nem tamado csak nem pajtizik mindenkivel)

2010. ápr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
szerintem puli jó lenne. az összes puli, akit ismerek nagyon hangos, ha idegenek jönnek, tehát nem feltétlen támadja meg őket, de az ugatását mindenki meghallja.
2010. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Malinois, vagy más belgajuhász - de nekem a malik tetszenek a legjobban.
2010. ápr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
gey IGAZI border mindenre alkalmas, amit felsoroltál, még őrzésre-védésre is ( :) ). de mint mondtam, igazi borderre lenne szükséged,nem show-borderre, aki kb úgy néz ki mint egy malac, és nem tudja, mihez kezdjen a birkákkal. persze egy ilyen bordernek megvan az ára, érdemes inkább külföldről venni (nem olcsóbb, hanem ott azt kapsz a pénzedért, amit vársz.)
2010. ápr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Egy munkavonalú border sem lesz olyan őrző-védő mint egy malinois. Ez hülyeség. Van nem egy ISDS kutya Magyarországon akit van szerencsém ismerni. A munkakészségük ezerszer különb magyarországi társaikénál, de nem őrző-védő kutyák - soha nem is volt feladatuk.
2010. ápr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!