Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illene hozzám egy Japán Akita?

Illene hozzám egy Japán Akita?

Figyelt kérdés
Naponta vinném 2-3 órára sétálni meg futnék is vele egy kicsit. Valaki mindig otthon lenne vele,nem lenne egyedül. Hétvégente elvinném a barátommal túrázni 4 órás túrára kb. Kiskorától vinném kutyákhoz játszani,szocializálni. Sose úgy nevelném hogy megütöm,határozottan rászólnék ha rosszat csinálna. Szobatisztaságra úgy nevelném,hogy etetés után rögtön mindig elvinném sétálni,és ha elvégezné a dolgát rögtön megdícsérném. Nagyon szeretném sohase okoznék neki fájdalmat,mindig a szobámba aludhatna kutyapárnán mellettem a földön az ágy mellett. Szerintetek? 21/l

2016. ápr. 14. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%

[link]


Tőcsed ki,oszt megtudod.

2016. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bollocks ***** válasza:
37%
Nem. Aki szerint öt mondatban össze lehet foglalni a kutyanevelést, aztán az internet népétől várja az ítéletet, annak semmilyen kutya nem való.
2016. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindezekre minden kutyának szüksége van, fajtától függetlenül. Az akita nem igazán első kutyának való - nem írtad, volt-e már kutyád, de úgy tűnik nem -, úgyhogy kérlek vedd figyelembe hogy az elmélet, az elképzelések és a gyakorlat között jelentős különbségek lehetnek. Ha mégis a fajta mellett döntenél, a kutyaiskolát feltétlenül vedd fel a listádra, hogy mit is csinálnál még vele.
2016. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
jaj istenem a nagyokosok.. nem tudom miért kéne az előző válaszoló 'bölcseletét' megfogadni.. :D ha szeretnél egyet, és gondját viselnéd, akkor illik hozzád!:) meg biztos vannak kutyás ismerőseid, és ha meg kétségbeesnél, vagy tanács kéne, akkor még ők is segíthetnek, szóvak szerintem ne aggódj, jó lesz!:)
2016. ápr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
utsó vagyok: az előző válaszoló bölcseletén a második választ értettem:D
2016. ápr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ő lenne a második kutyám,14 éves koromtól mostanáig volt egy magyar vizslám akit én neveltem ,anyuék nekem vették,és jó kutya lett belőle.. :)

2es csak röviden leírtam milyen gazdija is lennék neki,amúgy meg az életem adnám érte :D De ha bővebben érdekel szívesen írok neked privátba,nehogy feljelents állatkínzásért...

A többieknek köszönöm. :) :*

2016. ápr. 14. 10:57
 7/11 bollocks ***** válasza:
70%
Tudom, hogy nem tartozik a témához, de mi történt a vizslával?
2016. ápr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak jelezném a kérdezőnek is, és a # 4 válaszolónak, hogy nem okoskodásból írja, aki azt írja, hogy nem való első kutyának, érteni kell hozzá, stb. Csak azért írják, mert jót akarnak a leendő gazdinak, és a kutyának is.


Az Akita nem egyszerű kutya, ne felejtsük el, hogy harci-, és vadászkutyáról van szó. Igenis kell hozzá kutyás tapasztalat.Keményen kell fogni.

Intelligens, makacs kutyafajta, a figyelmét nem olyan könnyű lekötni. Nagy a mozgásigénye, amit nem biztos, hogy napi 2-3 óra egyszerű sétával ki lehet elégíteni. Szellemileg, és fizikailag is napi szinten "fárasztani" kell.

A többi kutya társaságáért nem igazán rajong, de kölyökkortól való szoktatással, megfelelő neveléssel, és szocializálással szoktatható kutyás társaságba. Nem tudom a vizsla még megvan-e, de mindenképpen ellenkező nemű Akitát kell mellé választanod, mert azonos neművel az Akita egyáltalán nem fér meg.


Én azt mondom, olvass utána a fajtának, amennyit csak tudsz, esetleg próbálj olyan ismerőst felhajtani, aki tartja a fajtát, és ismerkedj vele. Ha ezek után is úgy látod, hogy teljesen megfelelne neked, akkor hajrá! :)

2016. ápr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Ez mind szep es becsulendo csak engem a rengeteg bizonytalan "jovokep"("lenne") zavar mi lesz ha nem?


Nekem Shibam van, es az Akita kb ugyanaz csak mondjuk 50 kilos kiszerelesben. Nem egy oleb, nem labrador, o nem fog azert hozzad lojalis lenni, mert te gondozod. Borzalmasan akaratos es szabadelvu kutya (ergo hiaba vinnyogsz kiabalsz utod vered (amivel kb semmit nem ersz el nala)), ha nincs tekintelyed csak csalodottsagot fog okozni oromet nem sokat. Ezek a fajtakat nem ajanljak tapasztalatlan gazdiknak, en viszont azt mondom a tudatlanoknak nem javasolt. Ha el tudod fogadni, hogy o lenyegesen fuggetlenebb kutyafajta es NEM fogja minden egyes alkalommal a te kivansagaidat lesni (es neki lesz is sulya ellenallni neked) kicsit inkabb olyan mint egy macska semmint egy kutya. Ami szinten nagyon fontos a szocializacio (ember, kutya, minden) ennel a fajnal 2x annyira szukseges mivel iszonyu agresszivak tudnak lenni (egy shibat meg felkapsz meg lenyomod egy Akitanal mar kerdeses). Ha csak a kinezete miatt kell inkabb nezz egy Shibat tenyleg mindenben hasonloak, csak sokkal kisebb.


Amugy miert pont az akita?


Nalunk is van egy masztiff es egy 50 kilos lany "setaltatja"...ez kb ugy nez ki, hogy a kutyat ha valami erdekli a csajt huzza maga utan a foldon (amugy halal jopofa kutya, csak szerintem itt sem gondoltak vegig).

2016. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
Ja birom ezt "tapasztalatlan kutyasnak nem valo". Ez netto baromsag, ismerek olyat akinek volt 2 kutyaja mar es meg mindig balfek az egeszhez, es itt vagyok en aki 1 kutyas (ugye a shibat sem ajanljak elso kutyanak) az eg vilagon semmi bajom vele. Nem attol leszel jo es normalis gazda, hogy volt elott 80 kutyad, hanem attol ha felkeszulsz a kutyatartasra, es rendben neveled vagy segitseget kersz a neveleseben es kielegited az igenyeit. Osszesegeben felosegteljesen normalis hozzaallassal tartod.
2016. ápr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!