Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak lehet attól baja,...

A kutyámnak lehet attól baja, ha az Advantix cseppből nem az ő testsúlyának megfelelő adagot kapja?

Figyelt kérdés

Az én kutyám kb. 10 kiló körül lehet, és csak utólag vettük észre, hogy véletlenül egy 25 kg felettieknek való adagot kapott. Most csepegtettünk neki ilyet először, nem irritálta a bőrét, de egész éjjel éber volt, folyton ugatott és hangoskodott, tőle zengett az egész környék (elvileg a gyógyszer egyik mellékhatása lehet). Tegnap délután csepegtettük be, és ma reggel még mindig nagyon aktív volt, pedig szerintem egy percet sem aludt. Lehet valami baja tőle? A héten le kéne vinni még dokihoz az éves oltás miatt, szóval úgyis megyünk, csak aggódom érte. :(


Előre is köszönöm!



2016. ápr. 14. 11:20
 1/5 HUN_Sector ***** válasza:

Semmi baja nem lesz.

Én a cseppekkel úgy tapasztaltam, hogy gyakran még a parazitáknak sem árt, nemhogy a kutyának (nálunk a nyakörv jobban bevált).

2016. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elolvastam a leírását. Benne van: nem tapasztaltak káros hatást 5x adagolás mellett sem.
2016. ápr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az én kutyám 20 kg-os és az orvos mindig a 25-40 kg-os kutyáknak való cseppet adja, nyilván ha nem adná, ha nem lenne jó (nagydarab amúgy a kutya, csak filigrán). nálatok egy kicsit nagyobb a különbség, én máskor nem adnék ekkorát de szerintem semmi baja nem lesz ennyitől. ha baj lenne, már kijönne, az enyém az advantixtól aludt két napig amikor nem aludt akkor meg vakarózott.
2016. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Akkor én ellentmondok a fentieknek: igen, lehet baja tőle. Főleg, ha véletlenül érzékeny egy kutyus az adott szerre. Volt egy beagle ismerősöm, az például nagyon rosszul volt egy ilyen spot ontól, pedig a súlyának megfelelő adag volt, csak éppen ő a súlykategória alsó határán volt. Nála allergiás és neurológiai tünetek jöttek elő. A túlzott aktivitás, nyugtalanság is neurológiai tünet, én mindenképpen beszélnék állatorvossal. És nem halogatnám. Viszont az oltást csak akkor adasd be, ha már biztosan tudod, hogy nem lett gond, és legközelebb nagyon figyelj az adagolásra.
2016. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még mindig elég éber, bár este, mikor hazajövünk, mindig ilyen szokott lenni, nem tudom, hogy ez még a gyógyszer hatása-e. Más "baja" nincs. Legkorábban szombat reggel tudjuk elvinni dokihoz, ő majd többet mond. Persze, ha romlik az állapota, levisszük ügyeletre. :)
2016. ápr. 14. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!