Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyvad utánkeresésre alkalmas...

Nagyvad utánkeresésre alkalmas a beagle? Jó választás?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 15. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok okoskodni, csak amatőr "vadász" vagyok. Tudomásom szerint a beagle apróvadas, "nyulas" kopó.

Ahol engedélyezett a kopózás, ott a mai napig falkás kopózásra használják.

Utánkeresésre nem lenne jobb egy hannoveri véreb?

2016. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a beaglet nem utánkeresésre használták/ használják (ha még van olyan hely, ahol nem tiltották be)
2016. ápr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 motoros25 válasza:
100%
Bajor véreb a legjobb utánkeresésre,de a szálkás tacskó is megfelelő
2016. ápr. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát , én sem vagyok szakértő, csak amatőr vadász. Én úgy tudom, hogy külön van a "meleg vér" és a "hideg vér " csapázás.

Hideg vérre igazából csak a véreb alkalmas.

Meleg véren elmegy a tacskó a beagle, sőt a magyar vizsla is, de több értelmes , jó szaglású kutyának is megtanítható.

A beagle igazából arra alkalmas, hogy kis csapatban a frissen sebzett vaddisznót utoléri és megállítja, amíg meg nem érkezik a vadász.

A beaglenek is jó a szaglása, több helyen okos kutyának írják le. Én nem sokat ismerek, de azokat nem az eszükért szeretik....

2016. ápr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem beaglem van és valóban nem a legokosabb kutyák, vagyis ez rosz szó,, inkább makacs öntörvényű kutyák, akik szó szerint szagmániásak (vadászzkutya mivoltukból kifolyólag), mivek már elég régen nem igazán vadászkutyának van tenyésztve szerintem veszítettek a régi ösztöneikből:/ Viszont a kajáért bármit alapon elég sok mindenre megtaníthatóak, DE én nem javasolnám vadász célra inkább keress olyan fajtát amiket a mai napig aktívan vadászatra használnak.
2016. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Komolyabb célokra csakis hannoveri vagy bajor vérebet választanék.
2016. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!