Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben mi a helyes...

Ilyen helyzetben mi a helyes cselekedet?

Figyelt kérdés

Pár perce érkeztem haza a szokásos kutya sétáltatásból. A történet vége felé 2 húszon éves erősen túl barnult bőrű jött szembe. A kutyám (felnőtt rottweiler) felé kapkodtak, és ingerelték, én rájuk szóltam a kutyámat vissza hívtam és vissza fogtam. Közöltem velük, hogy ezt nem kéne, mert nem lesz jó vége. Elhaladtak 30-40 méterre, majd onnan kiabáltak, hogy: "Mit bunkóskodsz, kihozzam a 75 kg-os kutyámat?" Ööööööööö? Nem tudom, hogy melyik csivava vagy tacskó lehet ennyire betegesen elhízott, de nem reagáltam, tudomást sem vettem az egészről. (aki tudja, hogy miről van szó, az érti az elferdített példát)

Nem értem, hogy miért kell az ilyen agyhalott senkiknek a másikba belekötniük. Nem magamat féltettem, mert tudom, hogy egy pillanat műve, és a földön lesznek kutya nyálasan, de most akkor holnap nekem kell majd kutyástul elfutnom, hogy nehogy másnak baja legyen?


2016. ápr. 16. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a kutyádnak köszönheted az életedet.

Én eleresztettem volna a kutyát, hogy közelebbről is "megismerkedjenek".

2016. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De ha valakire csak úgy ráengedem, akkor nem engem vesznek elő? Mert nem élet-halál kérdésről volt szó, hanem csak cukkolták a kutyámat.


Első sorban ezért is szóltam rá a kutyámra, és az átlagnál határozottabban hívtam vissza.


Nem akarok visszaélni a helyzetemmel, de fura, hogy egyesek ez kihasználják vagy hogy is írjam.


Tényleg tök komolyan gondolkodtam azon, hogy ha visszajönnek akkor inkább én megyek a másik irányba ügyet sem vetve rájuk.

2016. ápr. 16. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól teszed ha ignorálod őket legközelebb. Sok agyhalott bunkó van, akinek tetszik ha hergelik a kutyát, de ha megmarja őket visítanak, s téged és a kutyát vesznek elő. Ne foglalkozz velük. Amúgy tapasztalatból írom, nekem is rottim van :)
2016. ápr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként nem kell ráereszteni, a legtöbb nem idén barnult összefossa magát már ha ráugat egy nagytestű kutya... csak szájhősök....
2016. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!