Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyatartóknak milyen...

Kezdő kutyatartóknak milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, nagy kerttel, négyen vagyunk, húgom, aki a legfiatalabb 11 éves. Nem volt még kutyánk, azt olvastam, hogy a labrador illetve a golden retriver ideális kezdő kutyatartóknak, jól kijönnek a gyerekekkel, közepesen sportigényűek, így tökéletesek lennének. Azonban anyáék inkább kisebb testűt szeretnének, mint mondjuk egy közepes uszkár. Kinti kutya lenne, apa kikötötte, hogy nem jöhet be. Milyen kutyát ajánlanátok? Kezdőknek kölyökkutya kevésbé ajánlott igaz?

2016. ápr. 17. 22:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
nyugodtan vigyetek haza kölyökkutyát, az nem igaz, hogy kezdőknek nem ajánlott. Igenis meg kell ismerkedni a kutyatartás ezen részével is. Ha kinti kutya érdemes így tavasszal vagy nyár elején megvenni/ elhozni, hogy mire hidegebb lesz megnőjön és ne fázzon kint:)
2016. ápr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
0%
Én a Yorki kutyust ajánlom nekem már9 hónapos és nagyon cukorfalatol ezek a yorkik és Marcali mellől Öreglakról hoztukakik már 32éve ttenyésztik a Yorkikat és nagyon ügyesek.okosak csak ajánlani tudom !!! Mert a pénz se megy rá ojan sokat mert 1 hónapra a kajája 2000 ft !!! ;). Én is nagyon vártam a kutyust jó szórakozást vele!!!
2016. ápr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
A yokie SZOBAKUTYA!!!!!!!!! kedves utolsó
2016. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

12-es!! A yorki nem való kintre!!


Kistestű kutyák alapból nem valóak kintre,nincs aljszőrük,közel vannak a talajhoz mellesleg TÁRSASÁGI kutyák,ember mellett a helye. Nem hogy egészségügyileg tropák lesznek,lelkileg is eléggé megviselné őket a kinti tartás.


De szerintem senki nem írt olyat,hogy csak benti vagy csak benti-kinti lehet egy kutya.


De egy kölyköt minimum az összes oltásig bent kell tartani,felügyelettel lehet kint.


Ismerősöm is kint hagyta a kertbe a 9 hetes kölyök kutyát(leonbergi),elugrottak boltba addig kint maradt és mire haza értek a kutya sehol. Ellopták, egy kölyköt könnyen kiemelnek. Megszökni nem tudott,mert nagytestű kölyökről van szó,nekik meg fa kerítésük van.


Azóta sem lett meg.

2016. ápr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!