Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kombinált oltás beadását...

Kombinált oltás beadását követően kisebb duzzanat, szem- és fülgyulladás?

Figyelt kérdés

12 éves kistestű kutyusom kombinált oltást kapott, másnapra begyulladt a szeme és a füle. A szemét csak letörölgetem tiszta vattával, most már csak reggelente váladékos, napközben tiszta. A fülét naponta tisztítom fültisztító folyadékkal (az egyik csúnya váladékos, kicsit büdi, a másiknál ez enyhébben jelentkezett), és elkezdtem kétszer a surolan cseppet használni. Az oltás helyén kisebb duzzanat van.

Visszavigyem ma az orvoshoz, vagy várhatok pár napot vele? Megnéztem az oltási könyvében és most más típusú vakcinát kapott, mint eddig. Lehet, hogy ez az oka? Esetleg valamire érzékeny lett, vagy megviselte az immunrendszerét?



2016. ápr. 18. 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy valamelyik összetevőre túlérzékeny. Szerintem először hívd fel az orvost, hogy ő mit tanácsol, vidd be egyből, vagy várj vele, hátha csak átmeneti a dolog.
2016. ápr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!