Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki dolgozik, annak ne legyen...

Aki dolgozik, annak ne legyen kutyája? Szerintetek jogos az, hogy nem lehet örökbefogadni kutyust, mert sokat lenne egyedül, amikor dolgozok?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék a véleményekre. Van már egy idősödő kutyusom, és fajtamentőktől szerettem volna mellé egy társat. Viszont az alapszabályzatuk szerint nem adnak olyan helyre örökbe, ahol sokat van egyedül a kutyus... Napi 8 órát dolgozom, de napi szinten úgy gondolom eleget foglalkozom a kutyámmal, nem csak sétálunk, hanem klikkerezünk is, játszunk, kutyatársaságba járunk. Hétvégén kirándulni is viszem, időnként kutyasuliba is járunk szintentartó foglalkozásokra. Semmiben nem szenved hiányt, és bár borzasztóan szeretnék én is egész nap vele lenni, sajnos olyan a munkahelyem, hogy nem vihetem magammal. Tudom, hogy nem ez a legideálisabb egy kutyának, de meglepődtem, ez kizáró ok az örökbefogadásnál.

2016. ápr. 18. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nyer, aki nagyobbat tud hazudni, máshol is előfordul ilyesmi az életben.
2016. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fajtamentők/menhely döntése, amihez joguk van, olyannak adják a kutyát akinek akarják. Lehet hogy a kinézett kutya sokkal pörgősebb, mozgékonyabb jellem, akinek kevés lenne ez az idő, amit nyújtani tudsz.
2016. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én se teljesen értek egyet. Azért az emverek nagtöbbsége 8 órás munkaidőben dolgozik. Most akkor senkinek ne legyen kutyája?:O vicc... Azért a menhely is lehetne rugalmasabb, ha látja, hogy nem elhanyagolod a kutyát, hanem foglalkozol vele és nagyon szereted. Kérdem én, mi a jobb a kutyának? Várni akár egész életen át azt a gazdit aki napi 14-15 órában csak vele foglalkozik (és ez valószínű nem jön el) , de addig egy menhelyen kicsi kennelben másik 3-4 kutyával kell élnie jó esetben heti 2x sétával.. VAGY ha örökbeadják egy olyan gazdinak aki odafigyel rá gondoskodik róla, szereti, fárasztja, de lehet h csak napi 3 órát foglalkozik vele aktívan, de az otthon töltött többi időt is vele tölti+ nagyobb mozgástere van, hétvégén nagyobb kirándulásokkal?
2016. ápr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ki az aki nem dolgozik 8 órát? Ki ér rá otthon lenni egész nap a kutyával? Aki meg nem dolgozik, hogyan tart el egy kutyát? Én mondjuk itthon vagyok, mert itthon végzem a vállalkozásom ezért a kutyáim egész nap velem vannak, de úgy gondolom nem ez a gyakori eset. Akkor most ne tartson kutyát aki dolgozik, de azoknak lehet akik ütik verik láncon tartják, kirakják, éheztetik és hadd ne soroljam?
2016. ápr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Menj nyugodtan olyan szervezethez, aki boldogan ad neked kutyát :)
2016. ápr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mondták, hogy a 8 óra munka kizáró ok, vagy csak te gondolod? Mert a "sokat van egyedül" szerintem inkább az, ha reggel 9-től este 9-ig elvan a gazdi, utána meg alszik, és nincs ideje a kutyára. Persze a fajtamentők nem mindig a józan paraszti ész megtestesítői, szóval készséggel elfogadom, ha szerintük ez is sok, keress akkor máshol kutyát.
2016. ápr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy adnak örökbe kutyát, hogy ha esélyesebb a gazdásodásra akkor körültekintően,de ha pl egy idős kutyát elvinnének napi 10óra egyedülléttel akkor kiadják mert amúgy az idősek nem kellenek senkinek. Vagy a 3lábúak stb.
2016. ápr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Konkrétan rákérdeztek, hogy mennyit lenne egyedül a kutya, és elmondtam, hogy napi 8 órát dolgozom. Szerettem volna egy nyugodtabb, legalább 7-8 éves kutyust, de igazából utána már mindegy volt, mit mondtam sajnos... :(

Köszönöm a válaszokat! Hallottam már mástól is, hogy fajtamentőknél sajnos nehézkesebb tud lenni az örökbefogadás, de felkészültem a hosszabb várakozásra is, mert azt gondoltam nálam aztán nem fognak találni semmi kifogásolnivalót :) Azt hiszem ki fogok látogatni a helyi menhelyre is, hátha ott találom meg a "tökéletes" társat a kutyusomnak.

2016. ápr. 18. 20:39
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hogy ezt hogy gondolják egyébként. Én is tapasztaltam ilyesmit. Konkrétan nem is egy jelentkező volt egy ilyen fajtamentős napon egy adott kutyusra, mégis kirakták facre, hogy gazdit keres. Olyan hihetetlen nekem, hogy eddig senki sem volt alkalmas egy öreg kutyira. Picit lehet túltolják ezt a dolgot.
2016. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
mégha egy 3-4 hónapos köyköt nem akarnak kiadni napi 8-9 órás egyedülléttel megértem, de egy 7-8 éves kutyát miért nem?:/ ráadásul, ha nyugis, már nincs akkora mozgásigénye, akkor nem kell neki napi 4x-5x sétálnia...
2016. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!