Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk a szomszéddal,...

Mit csináljunk a szomszéddal, aki állandóan eteti a kutyánkat?

Figyelt kérdés

Arra próbáljuk nevelni kicsi kora óta a kutyát, hogy csak tőlünk fogadjon el kaját. Ezt mindenki meg is szokta érteni, viszont van egy szomszéd, aki nem beszél magyarul, csak oroszul, amit mi nem beszélünk. Ennek ellenére, mivel sokadszor sem értette meg, hogy ne adjon jutalomfalatot a kutyánknak, megtanultuk oroszul, hogy "Kérem, ne!", erre sem hallgatott, csak nevetett. Aztán egyszer az unokája is ott volt, aki beszéli mindkét nyelvet, és ő elmagyarázta a kérésünket, akkor egy hétig nem csinálta, helyette a kezünkbe adta titokban a falatkát, amit a kutya jutalomként kapott behívásra), de azóta megint... Múltkor direkt nyújtottam a tenyeremet, hogy tegye bele a kaját, de nem...


Egyébként neki is van kutyája, akivel a miénk nagyon jóban van, de most emiatt már nem tudom, odamenjek-e egyáltalán, vagy mit csináljak...? Kerüljem el egy szó nélkül?


2016. ápr. 18. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtutibb megoldás a kutyasuli, ott a kutya keményen mgtanulja hogy csak a kezedből/parancsszóra vegyen el bármit. A mi kutyáinknak kínálhatsz sült pávanyelvet aranytálcán 3 nap koplalás után, akkor sem fogja elvenni. (ez hasznos akkor is, ha neadjisten betörő járna arra, és meg akarja mérgezni a kutyát)



Nem tudsz sövényt ültetni a kert azon részére, ahol a fazon van? Vagy kicsi fenyőket, sűrűn egymás mellé.


Esetleg adjatok a srácnak egy olyan falatot, ami alaposan be van csípős-paprikázva (vagy bármi olyan, amit a kutyád utál)

Ha a fickó áthajítja, talán megtanulja hogy ami tőle jön, az nem finom.


Mekkora a kerted? Esetleg egy villanypásztor is segíthet - a szomszéd felőli oldalán lehetne egy kis konyha- vagy virágoskerted, ha elég helyet tudsz biztosítani hogy a pasas ne tudja átdobni.


Vagy ha nem válik be:

Elég bunkó megoldás, de ha nem hallgat a szép szóra...


Fogd meg kéztörlőben a kutyakakát, és hajítsd át neki. Köszönitek szépen a finomságot, erre már nincs szükség :D

2016. ápr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, a "srác" alatt az unokát értettem, adj neki rossz ízű falatot, hogy a nagyapja azt dobálja :D
2016. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hm, lehet nem voltam elég pontos. :D Társasházban lakunk, és a kert közös, illetve az utcán szoktunk találkozni, amikor ő is sétáltat (ja, amúgy nő, de az a sztori szempontjából lényegtelen :D). Szóval sajnos a drasztikus megoldások nem jönnek be, bármilyen csábítóak... :D


Az unoka amúgy még elég fiatal, olyan 7 év körüli (kislány :D), szóval őt aztán biztosan nem használnám ilyen hadjáratokra, csak arra kértük meg, hogy tolmácsoljon... :)


Ott tartok, hogy egész egyszerűen nem viszem arra a kutyát, ha látom, de az ő kutyusukkal olyan jól kijönnek, nem akarom, hogy csalódott legyen, nem tudom, nem tenne-e rosszat neki...


A kutyasuli persze jó ötlet, és már igencsak esedékes lenne, de addig is jó lenne valami megoldás. :)

2016. ápr. 18. 21:25
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a válaszokat, ment a pacsi! :)
2016. ápr. 18. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy bunkó megoldás, de a kutyád érdekében fogod magad és elkerülöd. Ha ennyire fogyatékos, hogy nem fogja fel akkor nem tudsz mit csinálni, menj akkor ki amikor nincs ott. Ha meg ott van akkor kerüld ki.
2016. jún. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!