Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyógytáp mellett is megy a...

Gyógytáp mellett is megy a hasa, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

A dokink idős kutyánknak direkt gyomorkímélő gyógytápot írt fel,élete végéig.


Most fogyassza a második 2 kg-os zsákkal, utóbbi egy hétben néha habos a kakija,néha meg normális van mikor simán tök lágy. Kedve,étvágya jó.


3-4 napig rizst fogok neki adni. Aztán ismét a gyógytápot, ha nincs javulás elviszem orvoshoz,de ha már a gyomor kímélő táptól megy a hasa akkor nem tudom mi lesz.



Hosszú távon meg a rizs,csirkemell,répa nem jó megoldás,mert akkorákat és olyan büdöseket kakil tőle.Szóval semmi nem hasznosul úgy meg nincs értelme :/


2016. ápr. 19. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Volt széklet vizsgálat?
2016. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
a BARF és a HILL'S tápokat szokták még ajánlani, érdemes megpróbálni esetleg. Tudom, hogy legtöbben francia bulldogot etetnek vele, de ez azért van, mert ők is kényes gyomrúak, nekik is gyakori a híg széklet.
2016. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyire idős? Csontosat tud még enni? Nekem is idősebb kutyám van, neki megvan minden foga, ő is hasmenéses volt, bár mi nem gyógytápoztunk hanen nyersen kezdtük etetni. Legfőképp csirkét kap,de nyilván próbáljuk változatosan etetni. Nálunk úgy van hogy 50%csontos hús, 40 szín és 10 zöldség. Így vált be, és normális a széklete kb. Heti 1x hígabb, de akkor sem vészesen. Viszont mikor házikoszttal etettük,rettenetesen ment a hasa, mindegy volt mit kap...

Szerintem próbáld ki, de kell kb. 2hét mire átáll a szervezete, ha az enyémből indulok ki. (Tehát addig nyers mellett is mehet a hasa).

2016. ápr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem eszik még össze valamit napközben? Nekem fiatal volt ugyan a kutyám, de bélgyulladást kapott mikor hozzám került, mert ugye teljesen más kaját kezdett kapi... Az antibiotikum volt a megoldás.
2016. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nem csinált a doki széklet mintát


14 éves múlt, nem tud rágni, hátul nincs már foga a tápot is csak nyeli.


Nyersen etettem egy évig akkor 11 éves volt, de pl nyaknál erősebb csontot akkor sem akart enni,de mikor legutóbb próbáltam nyersen etetni kiköpött mindent és nem ette meg.Semmi nem kell nyersen neki. Csontosat ezáltal nem is tudnék adni :( Próbáltam,hogy elvettem és másnap oda adtam,de nem vezetett jóra,mert kemény hasmenése lett,hogy nem evett. Mai napig ha kevés a kaja vagy nem eszik rögtön hasmenés..Gyógytáppal szépen helyre jött. Séta alatt tuti nem eszik semmit össze, otthon se ad neki senki. Néha szokott kenyeret lopni,radiátoron szárítjuk,nem éri fel de néha addig addig pipiskedik míg ellop egyet,bár nem hinném,hogy egy kis kenyér lenne a ludas,mert nem bírja elrágni éppen hogy 1-2 falat szokott hiányozni.

2016. ápr. 19. 14:43
 6/6 A kérdező kommentje:
*vizsgálatot
2016. ápr. 19. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!