Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malinois kutya alkalmas lenne...

Malinois kutya alkalmas lenne számomra?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy dinamikus kutyát.

Elsősorban képezni szeretném, kutyaovi,kutyasuli, agility, találtam lakohelyemen szemelykereses foglalkozást is,az is nagyon érdekel, mivel katasztrófavédelemnel vagyok. Napi olyan 3-4 órát tudnék vele foglalkozni aktívan. Esetleg futni is tudnék vele? Napi 3-4 km futás belefer? Kertes házban szeretném tartani, Kint lehet tartani udvaron,vagy inkább benn tartsam? Azt hogy napi 8-9 órát nem vagyok otthon munka miatt, azt hogy viseli? Arra az időszakra vigyem át szuleimhez?



2016. ápr. 19. 20:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg egy kérdésem lenne, területet mennyire őriz? Jelzi a betolakodokat ösztönösen? Vagy ez külön foglalkozást igényelne?
2016. ápr. 19. 20:09
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) nekem nincs malinoisom, de ismerek jó néhány embert akinek van. Én annyit tudok elmondani a fajtáról, hogy baromi aktív, tehát minden mozgást/ sportot amit felsoroltál nagxon jól bír, eredményes benne és szüksége is van rá.😊 Szerintem ha amiket leírtál az betartod és tényleg komolxan hondolod, akkor megtudnál birkózni egy ilyen kutyával😊 De arra készülj fel, hogy minden szabadidődet le fogja foglalni.
2016. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírtál az alapján passzol hozzád teljesen. Szerintem kint is megvan, ha tudsz jól hőszigetelt kutyaházat biztosítani számára, vagy bemehet mondjuk a garázsba és ott van egy háza/ vacka. Viszonnt, ha mentőkutyázni szerretnél vele komolyabban, akkor érdemes a szobasztisztaságot belenevelni+a nagyon jó gazda kutya kapcsolat kialakítása erdekében kinti benti tartást javasolnék. Viszont, ha úgymond "csak" hobby szinten a mantrailing kutyássportot szeretnéd űzni, ahhoz nem szükséges szobatisztának lennie. Szerintem, a 8-9 órával nincs baj, ha a napi 3-4 órát tudod számára biztosítani, de ha a szüleid bevállalják, hogy lehet néha nálluk, az se rosz megoldás.
2016. ápr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenképp azt szeretném, hogy szobatiszta legyen. Sokat vacilalok a másik nagy kedvencem a kuvasz, és arról is sok jót olvastam, az is elég jó munkakutya. Ezekre a feladatokra megfelelő ő is? Pl egy keresés? Mert az agility-t ketlem.
2016. ápr. 20. 06:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a kuvasz abszolút nem alkalmas ilyesmikre. Esetleg hobbi szinten meg lehet vele próbálkozni, de nagy teljesítményt ne várj tőle. Ő nem az a kutya, aki egész nap lesi a kívánságaidat. Igazából még egy yorki is megfelelőbb az általad felsorolt célokra, mint a kuvasz.
2016. ápr. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján, ha nem is írtav volna oda, hogy mali lenne a kiválasztottad, a mali és a németjuhász ugrana be első körben. A kuvasz igen jó munkakutya, de teljesen más körben, mint a mali. A kuvaszt telelp/ nyáj őrzésére tenyésztették ki. Ő nem fog neked keresőmunkát csiniálni, számomra a futás is kétséges egy kicsit. A malival jobban jársz, jobban tanítható, az általad felvázolt célokra tökéletesen megfelel. Boldogan fogtok együtt élni:) Egy malit könnyeb a lakásban tartani. Kisebb, rövidebb a szőre, "jobban" családikutya, mint a kuvasz.
2016. ápr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A kuvasz azért tetszett meg, mert nagyon jó hazorzo. Csak jó lenne, ha míg bemegyek a házba házba,akkor kutya nem eszi meg kint a vendegeket.
2016. ápr. 20. 09:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, a kuvasz azért is necces, mert őket nehéz hozzászoktstni a barátokhoz, családtagokhoz. Egy kertiparty egy kicsit neccesebb lenne. Ezzel szemben a mali, ha látja, hogy a gazdi beengedi azt az illetőt, és jelzi a kutya fele, hogy minden rendben felenged és nem lesz agresszív a vendégekkel szemben.
2016. ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát kuvaszom még nem volt. Sőt nem is nagyon ismerek kuvaszosokat. De az biztos, hogyha megfelelően van nevelve akkor vele sem lesz gond 1 kerti-party alatt. Amúgy meg azt hallottam róla, hogy remek orra van.

És bármelyik(fajta) kutyát meglehet tanítani emberkeresésre. Ez inkább egyedfüggő szerintem. Malinak talán annyi előnye van, hogy könnyebb dolgod lesz vele.(nagyon engedelmes kutya, kisebb is mint a kuvasz)

8-9 órát igazából majdnem az összes kutyának el kell tűrnie ugye munka vagy iskola miatt. Futás nem akadály nekik. 15 kilométer egy (felnőtt) kutyának igazából meg se kottyan. Én még biciklivel is nehezen tartom a tempót a németjuhászommal :D Amúgy meg nyugodtan tarthatod mind 2 kutyát kint is, nem lesz semmi bajuk. Kell neki egy kuckó és kész.

Végezetül annyi, hogy akármit választasz mindenképpen ajánlom a kutyaiskolát.Ha pécsi vagy akkor a Syrius-t tudom ajánlani nagyon profik. Egyedül a tükör "iskolákat" nem tudom ajánlani.

Sok sikert hozzá! Bárhogy is döntesz imádni fogod :)

2016. ápr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem pécsi vagyok, a tükör iskolákkal mi a gond? Vagy annak mi a lényege? Nálunk ilyen suli van, de biztos találok másikat is.
2016. ápr. 24. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!