Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harapdálja a 6 hónapos...

Miért harapdálja a 6 hónapos kuvasz leány a gazdáit? /Nem méregből--csak játékból /Hogyan lehetne leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 19. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Letiltják. Nem engedik a harapdálást.
2016. ápr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Kutyakiképzőtől láttam hogy a kiskutyát úgy szoktatták le erről hogy ilyenkor összeszorítják kicsit a pofáját és határozott "nem"-et mondanak. Addig csinálta amíg a kutya meg nem értette hogy ezt nem szabad.
2016. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Játékból, mint írod is, és mert meg van neki engedve. Ne engedjétek!
2016. ápr. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Hát meg kell neki tiltani. Ha egy 6 hónapos kuvasszal ez se megy, akkor gyorsan kéne keresni egy kutyaiskolát, hogy legalább az alapok legyenek meg.
2016. ápr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 elwera ***** válasza:
25%
Mi orron pöcköltük amikor valamelyik kutya harapott. Pár alkalom után rájöttek mind, hogy nem éri meg próbálkozni. Kellemetlen nekik.
2016. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Előzőnek! Te mit szólnál hozzá, ha a te orrodat pöckölnék?!

Kérdezőek!

Mi úgy szoktattuk le mindkét kutyát, amikor még kicsik voltak a harapdálásról, hogy amikor harapdált, mondtuk nem szabad és egy játkékot adtunk neki oda. Nagyon hamar leszoktak így.

2016. ápr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

Azért harap mert kölyök :) A kölykök mindent harapnak. Vegyetek neki játékot(ne ilyen sípolós gumikacsát hanem mondjuk kötél-játékot én még sok botot meg használt ruhát adtam neki. imádta :D) amúgy meg majd abbahagyja magától amikor rájön, hogy nagyot harap, de még kölyök. Én személy szerint imádtam így játszani vele. Volt hogy elég vörös lett is a kezem. :D

Én nem is szoktatnám le erről. Max arról, hogy ne harapjon nagyot. De akkor sem kell bántani.

Amúgy meg ha belegondolsz csak játszani hív. Ha megfigyeled mindent a szájukkal csinálnak(mivel mással csinálnák?) mindent megrágcsálnak, megszagolnak stb. Így ismerik meg a dolgokat. :D

2016. ápr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj azok! Az én javaslatom bevált. Még akkor is ha leszavazták pátan. Ugyanis a kutyát is nevelni kell! Nem ráhagyni mindent hátha megunja.
2016. ápr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csinálta az én kuvasz kanom is. Kölyök kutyánál ez játék... Nyilván a kis hegyes fogaival tud fájdalmat okozni, pláne addig, amíg nem alakul ki a gátolt harapás.

Van több módszer is arra, hogy erről leszoktassuk a kutyát: ha nyikkansz egyet (mint az alomtársai is játék közben), jelezheted, hogy fájdalmat okoz, és abbahagyja; ha összeszorítod a pofáját és határozottan rászól, előbb-utóbb szintén megérti, hogy nem szabad; ha csak ki akarod zökkenteni, elég, ha a kezed helyett adsz neki más játékot; ha a nem kívánt tevékenységhez rossz élmény párosul (rá fújsz vagy éppen megpöccinted az orrát), szintén abbahagyja...

Az enyém most már 2,5 éves és ha nagyon belelendülünk a játékba, akkor előfordul, hogy még mindig csinálja, de óvatos, nagyon finoman játszik. És előfordul, hogy akkor is csinálja, ha csak a figyelmet akarja magára vonni, például ha kiülök a kertbe olvasni - bár olyankor inkább egy lendületesebb bújással próbálkozik vagy az ölembe mászik. Ilyenkor 10-15 perc játék után legalább 1-1,5 óra nyugi van :)

2016. júl. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!