Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer tartása kint?

Boxer tartása kint?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy kb 5 hónapos boxer szukát lehet têlen kint tartani?van egy hőszigetelt kutyaólunk. Sajnos nem megoldható a házban való tartása.
2016. ápr. 20. 09:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
20%
Nálunk beaglek vannak kint nagyon jól hőszigetelt kutyaházban. Szerintem a boxer is bírni fogja:)
2016. ápr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Akkor is ha meg csak kb 5 hónapos lesz akkor? Tavaly volt egy boxerunk de sajnos elpusztult es nagyon felunk hogy nehogy esetleg baja legyen. De mashogy nem tudnank megoldani es ragaszkodunk a boxerhez.az ól egyébként kennelben van
2016. ápr. 20. 09:22
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
És egy emberimádó kutyát, aki még ráadásul kölyök is miért raktok ki a -10 fokba? Az előszobába pl. miért nem mehet be? Kutya kell, de majd ellesz az óljában télen, mert hogy ti nem lesztek vele sokat az biztos :(
2016. ápr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem tudjátok megoldani, hogy a kutya a házban legyen (miért is nem?), és egy már elpusztult nálatok, akkor mi az úristenért kell nektek kutya, pláne ilyen fajta? Vegyetek plüssállatot, azzal nem kell foglalkozni...
2016. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
13%

Unokatesómék is kint tartották a boxereiket,de télen éjszaka a kazán házban aludhattak,ott jó meleg volt.Meg volt egy jó meleg óljuk teli szalmával és hárman összebújva aludtak. Mivel unokatesómék gyerekek voltak akkor, télen is meg mindig sokat voltak kint játszani a kutyákkal :)


Mondjuk ők mindig tavaszra nyárra időzítették a kutyavásárlást így már nagyobbak voltak 5 hónaposnál mire beütött a hideg tél.


Pluszban ilyenkor főtt kaját kaptak és sokkal többet,konkrétan kicsit felhízlalták a kutyákat télire.

2016. ápr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

NEM lehet! Nagyon fázósak, hacsak nem tudsz neki fűtött kutyaházat biztosítani, akkor felejtsd el a kint tartást. Legfeljebb nyáron hagyhatod kint, mikor a hőmérséklet még éjjel sem megy 15 fok alá.


Én önkéntes vagyok egy állatmentő szervezetnél, ismerünk több menhelyet is. A boxereket csak kinti-benti tartással adják oda mindegyiknél. Nézz utána pl. a NOÉ fajtamentésnél, ők is csak ilyen feltételekkel adják oda a leendő gazdiknak őket.


Nekem is van egy boxerem, télen azt sem bírom nézni, ha az ajtóban didereg nap közben, azonnal beengedem, ő pedig rögtön a radiátor mellé fekszik le. Nagyon kis rövid szőrük van, tényleg nem bírják a hideget, ilyenkor még a játék sem megy nekik annyira. De ha volt boxered, akkor tudod miről beszélek.

2016. ápr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

"az ól egyébként kennelben van"


És akkor, mi van? A kennel mióta véd a hidegtől? Aludj egy éjszakát hálózsákban a kennelben télen. Szerinted fáznál? Na látod, ha te fázol, ő is fázik.

Miért olyan nagy dolog szerencsétlen kutyának a fekhelyét a házban, egy félreeső sarokban elhelyezni, hogy legalább télen ne fagyjon meg? (Hozzátenném, kora tavasszal, vagy ősszel sincs kint melegük.)

2016. ápr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell rögtön durván leszólni? Pont auért kérdeztem hogy AZ aki ért hozzá...nem pedig aki csak ugat ugy hogy nem is volt se kutyaja se macskaja...hozzászóljon. Ezért is kértem véleményt mert nem vagyok benne biztos hogy télen a hidegben jó lenne neki kint....ezert akarom atgondolni a lehetosegeket... Aki pedig az elozo kutyam epusztulasarol olyan gyonyoru megjegyzest tett...hát köpd azembe magad hogy ugy irsz valakinek ilyet, hogy azt sem tudod mi baja volt...egyebkent genetikailag orokolt betegsege volt...nem a hideg...és imádtuk...allandoan foglalkoztunk vele..nemcsak 1-2 orat mivel olyan a parom munkalya hogy itthonrol dolgozik...akik ertelmesen hozza tudtak szolni koszonom
2016. ápr. 20. 10:19
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehet. Sőt felnőtt boxert sem kellene télen kint tartani. Sem a bundája, sem a jelleme nem olyan. Az egészsége, ízületei is tönkremennek a hidegben.

Ha benti tartás nem megoldható, válassz más fajtát (vastag bundájút, kintre valót)!

2016. ápr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
13%

ó most komolyan miért kell mindenkire ráhúzni azt, hogy ha kint tartja a kutyáját biztos hogy el is hanyagolja?? Nálunk eddig két beagle volt az UDVARON duplafalú fából készült kutyaházban (közte hungarocel) sajnos a fiú kutyánkat 2 hónapja vesztettük el, áttétes daganat miatt 12 évesen:( DE sose voltak elhanyagolva, mindig foglalkoztunk velük, ha kirándulni mentünk jöttek velünk télen, nyáron... Ha felmentünk a hegyekbe a hétvégi házunkhoz oda is mindig jöttek/jönnek velünk. És emellett boldogok!!! Nem mondom, hogy én nem látnám őket szívesen a lakásban, de el kellett fogadnom, hogy a szüleim nem engedik be őket+ nekik se biztos, hogy sokkal jobb lenne, mivel az alsó szinten kő van (ami az ízületeiknek elég rossz) plusz mindig lépcsőzniük kéne ahhoz, hogy az én vagy a tesóm szobájába jussanak.

Szóval ha van neki egy nagyon frankón megcsinélt kutyaháza és napi szinten eleget fogllkoztok vele megvan kint is. (kedves előzőek, igen sajnos van hogy egy kutya meghal, most miért kell leosztani, hogy minek akkor neki még 1??, honnan tudjátok, hogy hány éves volt, vagy miben halt meg?)

Ja és mellesleg, amikor télen benyúlok a hutyaházba kváncsiságból, úgy felfűtik, mintha bent lennének, vagy még melegebbre...

2016. ápr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!