Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer tartása kint?

Boxer tartása kint?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy kb 5 hónapos boxer szukát lehet têlen kint tartani?van egy hőszigetelt kutyaólunk. Sajnos nem megoldható a házban való tartása.
2016. ápr. 20. 09:11
1 2 3
 11/29 elwera ***** válasza:
39%
Kár, hogy nem jár az állakínzásért börtön. Akkor jobban meggondolnátok.
2016. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%
Az miért állatkínzás, ha valaki az udvaron tartja a kutyáját kellő foglalkozással és jó házzal? Az amikor egy német dogot beszuszakolnak egy 50 négyzetméteres lakásba az nem az?
2016. ápr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 elwera ***** válasza:
0%
Hát hidegbe, írta hogy egy kutyát már megfagyasztottak, aki meghalt.
2016. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
56%
Annyit írt, hogy tavaly volt egy boxerük, mondjuk tényleg fura, hogy csak 1 évet írt... Mind1 bocsi a kirohanásokért, csak nem szeretem, ha általánosítanak, mert nálunk ugyan kint vannak a kutyák, de nagyon odafigyelünk rájuk és sok időt töltünk velük.:)
2016. ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább az a furcsa, hogy bár a kérdező is tisztában van vele, hogy nem tud igazán jó körülményeket biztosítani neki, mégis ragaszkodik a boxerhez. Mégis miért? Több száz kutyafajta van, nem beszélve a keverékekről, bőven lehetne válogatni a megfelelő szőrű, kinti tartásra is ideális kutyák közül. Ez emberi önzőség, amikor az észérveket felülírja a "csak mert ez tetszik".
2016. ápr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Ebben teljesen igazad van!
2016. ápr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

87%-os Beagle kutyás hozzászóló, lehet, hogy a beagle kutyák elvannak kint télen is, ez a te tapasztalatod ezzel a fajtával. Ja, arról nem is beszélve, hogy többes számban írtad a kutyáidat. Nem értek a beagle fajtához, lehet hogy ők bírják kint, de az is biztos, hogy ha többen vannak egy ólban, akkor egymást is melegítik, ami megint más. Egy szál beagle is lehet, hogy megfagyna kint a mínusz 10-15-ben.

A kérdésben boxer szerepel, ami nagyon más fajta. Neked nincs tapasztalatod boxerrel. Nekem van, és írtam is, hogy nem lehet kint tartani hidegben. Miért ragaszkodsz ahhoz mégis, hogy a boxer kinti tartása mellett szólj? Kérlek, értsétek meg, hogy ezt a fajtát nem lehet kint hagyni a hidegben. Nekem a boxerem mellett van egy staffim is , ő is ugyanez a kategória, ugyanilyen fázós. Minket nemhogy nem zavar, ha bent vannak, de nálunk ők kanapé kutyák, télen szinte egész nap bent vannak. Volt egy francia bulldogunk is (sajnos ő novemberben itt hagyott minket), na ő már akkor is didergett kint, ha 20 fok alá ment a hőmérséklet. Szóval ezt el kell fogadni, hogy igenis vannak olyan fajták, amik nem alkalmasak a folyamatos kint tartásra. De van ezer másik fajta, ami meg igen, így ha nem megoldható sehogy sem, hogy legalább éjszakára beengedd a kutyát, akkor nem kell ragaszkodni a boxerhez.

2016. ápr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%
Tőled, mivel van boxeres tapasztalatod elfogadom, hogy nem lehet kint tartani. Nyilván tisztáa vagyok, hogy egy franciabulldogot semmi esetre sem szabad kint hagyni. Nekem ismerősöméknél úgy van boxer, hogy a lakásba nem mehet be, viszont a garázsba, ahol télen sincs hideg oda igen. Szerintem ez egy kompromisszum, ami járható út. (bavallom én is szeretném, ha akutyáim kanapékutyák lennének, de sajnos a szüleim nagyon szeretik a kutyákat, de be nem engedik őket, ezt elfogadtam, majd ha saját lakásom lesz tuti bent lesznek, addig is próbálom a legjobbat nyújtani a kutyáinknak. Csak rosszul esik a sok általánosítás, hogy egy kerti kutyának szar élete van...)
2016. ápr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
A kutya ami nálunl volt mentett állat volt, és egyébként nem télen pusztult el.nemis kölyök volt már csak a gazdáinak már nem kellett ezert befogdtuk. Azelőtt mindig kint tartották. Nagyon megszerettuk a pár honap alatt ezt a fajtat es ezert gondolkodunk boxeren.mig nem ismeritek a körulményeket nem kell senki felett itelkezni... Az a sok ember egyebkent akinek rovid szoru kutyaja van es nem tarthatja bent a hazban meg nem allatkinzo ha megfelelo korulmenyt biztosit
2016. ápr. 20. 17:46
 20/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, tehát az utolsó hozzászólásoddal azt akarod mondani, hogy tök mindegy mit írunk, a kérdést is feleslegesen tetted fel, mert így is-úgy is kint fogod tartani?
2016. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!