Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs elleni leghatásosabb...

Kullancs elleni leghatásosabb védelem?

Figyelt kérdés
Annyi nyakörv, és csepp van amit ajánlanak. Gondolom egyik se nyújt 100%-os védelmet, de melyik a leghatásosabb? Milyen csepp vagy nyakörv?

2016. ápr. 20. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi cseppet tettunk ra Frontline, es Foresto nyakorvet, de semmi sem 100% ahogy mondod. Muszaj atnezni a kutyat, es kullancsok rettenetesen sunyi gorenyek am, erdobol ha kijottunk mindig atnezzuk de a ma reggeli seta utan is elfekudt a kutya oldalra az a "kocsog" meg ott molyol a pocakjanal. SZoval at kell nezni szepen a kutyat (mi ki szoktuk fesulni ott is fenn akadhat par).
2016. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is épp most vacillálok a sok élősködők elleni készítmények között. Eddig a legtöbb jó véleményt az Advantix spot on-ról olvastam. Ezen kívül még a Vectra 3D tűnik jónak, de kíváncsi vagyok az itt válaszolók véleményére, tapasztalataira is.
2016. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Foresto nyakörv.

3 év alatt 1 db kullancs, erdős rész.

Megvagyunk vele elégedve.

2016. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

100% az, ha burokban tartod, sajnos :(

én egész évben használok nyakörvet, szezonban cseppet is. ha pedig kimegyek terepre vele, akkor még be is fújom spray-vel (ez úgyis elpárolog előbb-utóbb). sajnos ki kell tapasztalni, hogy kinek mi válik be, én most scalibor nyakörvet, vectra 3d cseppet használok. spraynek volt, hogy insecticide 2000-et (állatorvos mondta, húgy fújhatom a kutyára), de legtöbbször embereknek való sprayt (pl. vape).

2016. ápr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
# 4-es válaszoló, a Scalibor, és a Vectra együtt mennyire válik be?
2016. ápr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 SzMHZs ***** válasza:
Kutya- és régiófüggő, hogy mi válik be, ahogy észrevettem, így ki kell tapasztalni. Nálunk télen Kiltix van, kora tavasztól ősz végéig Scalibor plusz Fypryst spot-on, néha Insecticide is, ha extrém kullancsos helyen járunk. Sajnos nem merem a véletlenre bízni, eddig (lekopogom) nem volt baja egyik kutyámnak se.
2016. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor próbálkozok. Most olvastam a kérdéseket, és megijesztett a babézia... féltem tőle. További tapasztalatokra is kíváncsi vagyok!
2016. ápr. 20. 15:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Forestot 2. éve használom,eddig nulla kullancs,bár nem is nagyon járunk kullancsos helyre. De azért mikor nem voltak védve így is mentek beléjük,de azóta nem mióta nyakörv van.


Még a geránium olajról sok jót olvastam én majd készülök pluszba venni :)

2016. ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5-ös: még nem tudom, majd most jön a szezonja igazán, remélem beválik. tavaly forestóval használtam a vectrát és jó volt (nulla kullancs). viszont a foresto önmagában kezd egyre gyengébb lenni (pl. egy hónapos nyakörvvel kullancs januárban...) és ahhoz drága, ezért próbálom most ki scaliborral...
2016. ápr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
énis nagyon be vagyok tojva a kullancsoktól... a két kutyánkon forestó van, plusz vettem neostomosan-t (abba fürdetik hígítva a bolhás kutyákat) felhígítottam vízzel és ha nem csak egy rövidebb városban sétára megyünk hanem erdőbe, túrázni vagy valami akkor azzal fújom le egy kicsit a hasukat! Nem tudom ez mennyire jó, bajuk nincs tőle, de 3 éve nincs kullancsunk!
2016. ápr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!