Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már valakinek a kutyája...

Hebiirebii kérdése:

Volt már valakinek a kutyája raktérben a repülőn?

Figyelt kérdés
Most első alkalommal fogunk repülőzni a kutyám aki kistestű mégis 10kilos es az utastérben nem engedik fel..😞 Nagyon félek hogy bármi baja lesz.. Nektek mi a tapasztalatotok erről?

2016. ápr. 21. 07:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%

Megis mi baja lenne?

Max vegigvvonyitja az utat, berakod egy utazoladaba es kesz

2016. ápr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
-40 fok lesz ott a hőmérséklet - nem hiszem, hogy bármi gondot is fog okozni. Meg akkor már utána sem.
2016. ápr. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát én azért eléggé aggodo tipus vagyok...nem okoskodAs erdekel...😊 Hanem olyan akinek a kutyaja utazott mar rakterbe..
2016. ápr. 21. 08:09
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
a közepes és nagytestű kutyák mind ott utaznak. Szerintem nem lesz semmi baj:)
2016. ápr. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nem volt ugyan állatom a raktérben, de találtam egy angol nyelvű oldalt erről:

[link]

Eszerint a raktérben nem olyan jó a hőmérséklet és nyomásszabályozás mint az utastérben, a kutyára senki sem tud ránézni útközben, ha kiszabadul a hordozóból megsérülhet, illetve a stressz miatt ugrálhat, vergődhet, amitől szintén megsérülhet. Van, hogy megdöglik az állat a repülés alatt, bár a szöveg szerint ez kb 20-30 halál és ugyanennyi sérülés egy év alatt, mikoris kb. 500000 állat utazik, szóval nem olyan sok.


Fentiek ellenére én nem vinném magammal a kutyát ha csak raktérben mehetne, hacsak nem lenne végképp elkerülhetetlen (pl. külföldre költözés). Ha csak egy nyaralás vagy ilyesmi, akkor jobb lenne megkérni valakit, hogy vigyázzon rá.

2016. ápr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Nekem nincs kutyusom, de többször utaztam "kutyás" repülővel. Végig vonyítják az utat - ha belegondolsz, nem érti mi történik, sötét van, hideg van és iszonyú zaj -de leszállás után láttam, hogy némelyik teljesen rendben van az út után. ( igaz láttam olyan kutyust is , melyik összepiszkította magát és reszketett, mint a nyárfalevél ) Úgy hallottam, egy kis nyugtatót szoktak adni nekik .Remélem jó utatok lesz !
2016. ápr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A mienk utazott perülő rakterében, ráadásul átszállással, de nem veszett el. 6 kg, de nem engedték meg felvinni a repülő utasterébe, mert a fogadó ország szabályainezt nem engedik.

Ha élő állat utazik a repülő csomagterébe, akkor azt (vagy annak egy részét) fűtik. Nem 25 fokra, de megfagyni, megfázni nem fog. A kapitány tud róla, hogy élő állat van a raktérben, és a pilótafülkéből ellenőrizni tudja a hőmérsékletet és az oxigénszintet.

A kutyának ez egy stresszes helyzet, szeretni nem fogja, de ha muszáj, akkor fúl fogja élni. A mienk rengeteget aludt a megérkezését követő napokban, de baja nem lett.

2016. ápr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt ilyen eset, mert hosszabb időre mentünk Németországba. A doki indulás előtt adott a kutyusnak nyugtatót azt az út előtt be kellett adni neki, ha hordozójába raktunk mellé egy kis száraztápot és az imádott kis takaróját. Az út alatt nem volt semmi baja így, hogy volt olyan valami mellette amitől nyugodtabb lesz. Amikor leszálltunk akkor viszont kissé izgága lett, nem tudta hol van és kicsit bamba is volt, de a doki azt mondta, hogy ez a nyugtató hatása miatt lehetett, hogy kicsit kába volt. Viszont mi azóta se mentünk kutya-repülő párosítással sehova, mert azt vettük észre, hogy az állat nem szereti és csak stresszes lesz az úttól.
2016. ápr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nem
2016. ápr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát igen.. Sajnos mi külföldön lakunk és most hoznám ki magammal de nagyon-nagyon félek:( köszönöm a válaszokat!:)
2016. ápr. 21. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!