Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rossz házörző a kutya?

Miért rossz házörző a kutya?

Figyelt kérdés
Staffordshire terrier ráadásul estére bemegy a házába és hiába kiabálok neki vagy bármit csinálok kise néz.kb 1,5éves szuka

2016. ápr. 21. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A staffi nem kifejezetten házőrző kutya... Házőrzésre inkább németjuhász, roti, kaukázusi juhász, közép ázsiai juhász, kuvasz, komondor és az ilyen típusú kutyák. Ezek a fajták mind őrző-védő munkára lettek kitenyésztve. A staffordok harci kutyák (nem kutyaviadalra gondolok). Nekik nem kell védeni a házat.
2016. ápr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Hogyha veszélyt érezne akkor előjönne és ugatna, inkább csak úgy van vele, hogy csak a tényleg fontosabb dolgokra, jelzésre inkább kisebb testű kutyák alkalmas mint a palotapicsi, mopsz, tacskó, ezek a fajták elég ugatósak, őrzésre pedig valóban inkább német juhász, dobermann
2016. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A staffi kifejezetten emberbarát kutya, nem házőrzésre való. Este meg alszik :)

Amúgy jobban szeret bent, a gazdival aludni.


Házőrzésre (azaz területvédelemre) elsősorban a nagytestű pásztorkutyák valók, mint pl. komondor, kuvasz, kaukázusi juhász, KÁJ stb.

2016. ápr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy kutya, és tud ugatni, még nem jelenti, hogy házőrzésre alkalmas.
2016. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A staffi nem házőrző :D
2016. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Staffi nem házőrző,hanem inkább sport és családikutya.


jelzésre puli,mudi,pumi

őrzésre kaukázusi,német juci,roti,közép ázsiai,tibeti masztiff,komondor,kuvasz


Ismerősömék már régóta puli-komondor párost tartanak,legjobb párosítás ha őrzésről van szó.


Na meg mint írták attól mert kutya és ugat nem fogja őrizni a házat.

Ha házőrző kellett volna előbb utána kellett volna nézni a fajtának.

2016. ápr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A többiek már leírtak előttem

Azzal kiegészíteném,hogy én úgy tudom (de javítsanak ki a szakértők, ha tévednék), személyvédelemre szokták tanítani őket, legalábbis suliba láttam már ilyet.

2016. ápr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsó!


Őrző védőzni egy goldennel is lehet,ez csak játék számukra. Éles helyzetben nem biztos,hogy a sulin tanultakat a kutyák megcsinálnák.


Persze van ahol háznál,utcán stb trenírozzák személyvédelemre. Viszont az ilyen kutyák szerintem veszélyesek is lehetnek,hiszen nincs pihenő egy sétát is feladatnak fognak fel és elég egy hirtelen mozdulat egy járókelőnél és lehet ráfog a kezére.


Láttam egy videót,német juhász volt benne. Felvették egy videóra,hogy a családot hogy védi meg. Olyan volt mintha a család beült volna kávézni,vásárolgattak,teljesen élet szerűen volt megcsinálva a vidi.A kutya olyan szinten befeszült szinte minden emberre azon aggódtam,hogy mikor fog neki menni egy járókelőnek.

2016. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!