Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért piszkít a kutya a saját...

Juhász Joci kérdése:

Miért piszkít a kutya a saját házába?

Figyelt kérdés

Sziasztok a 11 éves dobermann kutyusunk úgy gondolta hogy ezentúl ha rá jön a szükség akkor bemegy a házába és ott végzi el a dolgát. Mindig is kint kertben tartott kutyus volt. Sok mindent kipróbáltunk már de nem járt eredménnyel. Nem bántottuk csak az orrát nyomtuk bele illetve próbáltuk rávenni hogy jöjjön ki. Az már csak egy dolog hogy ha véletlenül mégsem bent menne ki akkor futásba közlekedik a járdán és közbe huzza a csíkot mint a repülő. Valaki esetleg tudja mi lehet ennek a viselkedésnek az oka illetve mi lehet a megoldás.

A válszokat előre is köszönöm , köszönjük.



#kutyapiszok #helytelen viselkedés.
2016. ápr. 21. 11:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Mivel már idősödő kutya nem lehet, hogy széklettartási problémája van, és nem ér ki a házából időben? Állatorvost kérdezzétek meg szerintem.
2016. ápr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

"Nem bántottuk csak az orrát nyomtuk bele"

Nincs több kérdésem... akkor nem tudom ez mi nektek, ha nem bántás. Mondjuk alapból nem értem, hogy egy ilyen rövid szőrű fajtát hogy tudtok kertben tartani, de mindegy.

Amúgy a napi séta megvan? Mert a legtöbb kertben tartott kutya a séta alkalmával végzi el a dolgát, ő sem szívesen piszkít oda, ahol él.

2016. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%

2es a kérdező nem kioktatást kért, hogy hol tartja a kutyáját..tudom doha nem lesz egyertértés a kerti és a lakásban tartott gazdái között, de legalább nem kéne minden egyes kérdésnél egymás torkának ugrani. Ott tartja ahol akarja nem kell mindenkinek nekimenni, aki nem, aki nem kanapékutyának tartja a kutyáját. Amúgy, ha hideg időben be tud húzódni akármiéyen fűtött helyre, vagy jó (hőszigetelt kuyaházba) akkor éppen kint is megvan. 11 éves, nem hiszem olyan rosz körülmények között élne.

DE kedves kérdező az nagy kutyanevelési hiba, ha belenyomtátok az orrát. Nem hiszem, hogy jókedvéből piszkít maga alá. Valószínű inkontinencia alakult ki nála idős korára. Keressétek fel az állatorvost, hogy kiderítsétek mi áll a hátterében!

2016. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Állatorvos.


11 éves már lehet nem bírja tartani és ha rájön a szükség akkor rögtön eresztenie kell.


Én kutyám(14) a pisit nem tudja tartani 2 órás séta után fél órával már törlöm a pisit a konyhából.

Ő pszichésen iszik-pisil.


Idős kutyáknál sok probléma fent állhat vizsgáltasd ki!

2016. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Elnézést, hogy elgurult a gyógyszerem azon, hogy egy öreg és esetlegesen beteg kutya orrát képesek belenyomkodni a saját ürülékébe.

És felmerült bennem a kérdés, ha kinti kutyát akartak, miért pont egy rövidszőrű fajtára esett a választás. Persze ha télen meleg helye van, az esetben nem szóltam.

2016. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%

Tudom az orrbelenyomós módszeren én is kiakadtam, mert ezt még egészséges kutyánál sem szabad, mert abból úgysem tanul semmit...

Nekünk beagle kutya lakik kint mesterember által csinált kutyaháznban (2 réteg vastag fa közte hungarocellel, a ház minden oldalán télen a ház ajtaján műanyag függönnyel) és nagyon jó meleget csinál a házában (most 12 éves és makk egészséges).

2016. ápr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat nem kioktatást kértem hanem konstruktív hozászólást. Köszönöm a védelmet valóban ha egy dobi 11 évig él akkor nincs rosszul tartva. Igen voltunk többször is állatorvosnál kapott is és kap is gyógyszereket a doki is annyit mondott hogy makacs és így akar kifejezni valamit.

Annyi mondanék hogy nem inkontinencia , mert a kutya felnéz broggyaszt és mikor elkezd kakálni utána elindul a házába olyan mitha felcserélődtek volna a helyek a kis fejében. Hozzátenném hogy egy boldog röhögős kutyáról van szó aki egy duplafalú szigetelt felnyithatós tetejű házikóban lakik egy kertesház udvarán nem kennelben és sétálni is renszeresen visszük. Mit tenne az kedves kis kommentelő aki azt mondta hogy a hiba a kutya orrának belenyomása volt amikor naponta többször takarítom a házikót a kutyakakitól, szivesen beviszem a házadba hogy takarítsd a kakit a kanapéról ,mert egyszer amikor nyitvamaradt a kocsiajtó oda is beült és bekekilt tehát viselkedésbeli problémáról van szó.Prémium senior kaját és táplálékkiegészítőket kap. Egyébként nem szerettem volna senkit megbántani ,de én szivesen látok bárkit bármikor hogy megnézze hogyan tartjuk a kutyusainkat.

Hozzátenném hogy emeletes ,kilátós felnyitható tetejű házat építettem hogy boldogak legyenek a prücskök , így már két kutyaházikónk van. Reggelente egy óra foglalkozás a kutyákkal délután pedig 3-4 óra vagyis a ktyákkal kelünk és fekszünk, mert szeretjük őket.

2016. ápr. 21. 12:38
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem az ugrik be a leírásod alapján, mintha félne valamitől, és ezért megy "biztonságos" helyre kakkantani.

Nem volt ennek a dolognak valami előzménye? Amire esetleg nem is gondoltok?

Az orrbelenyomás sajnos akkor sem használ, hiába tűnik úgy, hogy szándékosan csinálja a kutya. Ettől nem fog nem becsinálni, nem érti az összefüggést.

Azért 11 évesen már elég idős, ritka, ha egy dobi eddig él. Tehát lehet, hogy mégis inkább a korával van összefüggésben, sőt én ezt tartom a legvalószínűbbnek.

2016. ápr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sosem bántottuk a kutyust és az orrát is csak egyszer nyomtam bele vagyis csak inkább jó közel tartottam hozzá hogy tudja butaságot csinált, de tudom nem használ és nem is volt jó megoldás.

Gondoltunk arra is hogy megzuhant amikor januárban elment a 10 éves roti csaja.

Azóta kapott kutya gyerekeket hogy ne legyen egyedül.

Szereti őket játszik velük egész nap meg vigyáz rájuk.

2016. ápr. 21. 13:19
 10/17 anonim ***** válasza:
Így most hány kuyátok van?
2016. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!