Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ez az etetés? Néha házi koszt?

Jó ez az etetés? Néha házi koszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van két menhelyi keverék kutyusom! Josera bárányosat esznek, jó a végtermék, jól hasznosítják, szépek tőle plusz vitamin! Baj e ha néha, kb heti 1x adok nekik mást pl: jó minőségű konzervet, ha főzök és marad nyers husi, persze sertést nyersen nem! Húslevest nagyon szeretik, tejfölös dobozt kinyalják, rizst natúr husival, szóval nem fűszeres dolgokat! Hetente kapnak egy főtt disznó csontot. Mert a lány kutyámnak kellene nyomni a bűzmirigyét de ha kap csontot kemény lesz a széklete és úgy kiürül, és ha az egyik kap akkor a másik is.

Jó e ez így? Mindenki azt mondja hogy semmi szükségük másra meg stb, de attól ők még ugyan úgy családtagok és imádják az ízeket. Baj ez? előre köszi a normális válaszokat! :)



2016. ápr. 21. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Arra vigyazz,hogy ne hizzanak el azonkivul mehet barmi amit megesznek es nem fuszeres(nagyon)
2016. ápr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! lehetetlen hogy elhízzanak :D örökmozgó mind a kettő, és lovardában dolgozom ahova járnak velem, ott egész napos feladat van, mindenkinek örülni kell meg mindenkivel játszani, plusz szabadnapokon több kilóméteres túra!
2016. ápr. 21. 21:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Egész nyugodtan lehet így, ahogy írtad. Nálunk is volt ilyen bűzmirigy probléma a boxerünknél, nála sem működik a csak tápos etetés. Emiatt mindkét kutyánk kap hetente többször különböző "csirkealkatrészeket" rizzsel. Doki külön a csirkenyakat ajánlotta a bűzmirigy miatt.
2016. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajna nekem mind a ketten baromfi allergiásak... vagyis kacsától, libától semmi bajuk!
2016. ápr. 21. 21:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Na igen, a csirkeallergia sajnos elég gyakori.

Nálunk az állateledelboltban lehet venni kacsanyakat is, azt is megpróbálhatod ha gondolod, és adhatod nyersen is. De amiket fent írtál azok is teljesen jók. :)

Én szoktam nekik még adni (a tápos napokon) amolyan nasiként néha egy kis túrót, natúr joghurtot, vagy egy kis sajtot is. De rendszeresen kunyerálnak almát, vagy pl. főtt répát is. :D

Nem csak a bűzmirigy probléma miatt , hanem egyébként sem lennék képes én sem csak tápon tartani őket. :)

2016. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az oké hogy lehet kapni... de az ugyan olyan "vegyszerezett" szárnyas mint a többi. Mamám háznál tartott állataiból simán ehetnek, semmi bajuk de a boltival ugyan úgy vakaróznak.. Persze túró, joghurt, kutyasuliba sajtot kapnak, éhen nem halnak :D
2016. ápr. 21. 22:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Főtt disznó csontot ne adj nekik, mert az is sziánkosra törik, mint minden hőkezelt csont. Adjál helyette nyersen farhátat, csirkelábat,nyakat, csirke fejet (nagyon olcsón lehet bizonyos henteseknél venni).

Ha az "ízek" és a változatosság aggaszt akkor miért nem állsz át a barf, nyers etetésre? Ott aztán kedvedre varálhatod és ott a csont szerves része a menünek.

2016. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez így teljesen jó. :) A főtt disznócsonttal meg tényleg vigyázz, ha lábszárat/combcsontot kapnak akkor a végeit simán lerághatják, de a középső részt azt inkább vedd el tőlük. Ha kacsától nincs bajuk, akkor kacsafarhátat is adhatsz hébe-hóba nyersen nekik :)
2016. ápr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7. Írtam hogy baromfi allergiásak! és csak a csont végét kapják meg amin az a puhább rész van! a keményebbet meg otthagyják :)

8. oké hogy kacsától nincs bajuk, de csak a házitól! Boltból vettem de az is ugyan olyan agyon gyógyszerezett és vakaróztak. Barf? hát sajna kicsi a fagyasztónk meghát ha baromfit nem, diszót nyersen nem lehet akkor éljenek marhahúson? Én se veszek magamnak mert iszonyat drága! plusz nyersen meg se ennék... nemhogy a zöldségeket :D

2016. ápr. 22. 19:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor most mi a problémád?


Írtad, hogy a Josera bevált. Akkor etesd továbbra is azzal őket. Mehet mellé néha más is? Mehet.


Ennyi.

2016. ápr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!