Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2éves kutyám új helyre kerül,...

2éves kutyám új helyre kerül, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Sajnos a helyzet ugy hozta,hogy a kutyámnak mennie kell. Találtam neki egy igazi állatbarát gazdát,már találkoztak is,volt a leendő lakásában is.Hamarosan itt az idő és végleg ott marad. Csak azt nem tudom hogyan tegyük: fent a lakásban hagyjam ott,vagy az uj gazdival menjen fel a utcáról. De akkor ha utóbbit választjuk nem fog minden sétáláskor várni, engem keresni? Teljesen tanácstalan vagyok, a legjobbat szeretném a kiskutyámnak. Lécci ne bántsatok amiért odaadom,de sajnos nincs más lehetőségem, menhelyre nem szerettem volna vinni.
2010. ápr. 7. 00:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom, amiért meg kell válnod tőle, de nagyon-nagyon rendes vagy, hogy szerető gazdit kerestél neki! Egy rossz szava sem lehet senkinek! Szerintem az a legjobb, ha felmész vele a lakásba, és úgy hagyod ott. Akkor csak azt hiszi, hogy kimentél valamiért. De ha az utcán hagyod ott, lehet, hogy utánad akar majd menni. Remélem azért meglátogathatod majd!

2010. ápr. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy! Szerintem is az jobb lenne,ha a lakásban hagynám :( Ilyen helyzetben azt olvastam a látogatásról,hogyha elmegyek megnézni,akkor az új gazdiját nem fogadja majd el,mert engem fog visszavárni. Nem tudom ennek van e alapja,de én olvastam egy könyvben:S
2010. ápr. 7. 00:37
 3/24 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hol hagyod ott, úgyis mindenhol téged fog keresni. Idővel megszokja az új gazdit.
2010. ápr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Én azt javasolnám,hogy ne te vidd el,hanem az új gazda menjen hozzátok és vigye el a kutyát
2010. ápr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondoljátok, hogy szívtelen vagyok, de nem biztos, hogy jó ötlet a rendszeres látogatás....szerintem a kutyát felzaklatja! Jobb, ha elfogadja az új gazdit és hozzá kötődik. Ha érdekel a sorsa, inkább kérj néha egy e-mailt, képekkel az új gazditól.... Szerintem mindenkinek így a legjobb.

És hogy a kérdésedre is válaszoljak: Szerintem is inkább az új gazdi menjen el érte...

2010. ápr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az új gazdája jöjjön el érte, és vigye el.

És a kutya érdekében ne látogasd meg őt, csak felzaklatod vele.

Ha tényleg jó helyre kerül, 1-2 hónapon belül teljesen meg fogja szokni az új helyét, beilleszkedik majd az új környezetbe. A kutya mindig képes újra kezdeni, különösen, ha nem is éri trauma, csak változás. Ha többször viszontlát, nem fogja érteni az egészet. Neki teszel rosszat, mégha ezt oly fájdalmas is elfogadni.

Ahogy írta is valaki, emailben, telefonon tudsz érdeklődni majd a hogyléte felől.

2010. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem vidd fel az új helyre, maradj ott egy darabig amíg játszik vele egy kicsit az új gazdi meg esetleg megeteti aztán osonj el, amikor nem figyel a kutyus...Pár hónap múlva nyugodtan meglátogathatod amikor már megszokta az új helyet és az új gazdit, ha annyira látni szeretnéd!
2010. ápr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2010. ápr. 7. 20:21
 9/24 Akiteki ***** válasza:

Mindenképpen az új gazdi vigye el. Akkor összekapcsolja az újdonság élményét velük.

Lehet, hogy néhány napig keresni fog, de lehet hogy azonnal otthon érzi magát. Legalább fél évig ne látogasd meg. Utána már bátran. Én is hoztam már el felnőtt kutyát és tőlem is vittek el. Ez mindig bevált.

2010. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
És ha elvinném hozzájuk, és ott lennék vele egy kicsit, kitennénk neki az táljait meg a fekhelyét és a játékait, megvárnám még feloldódik? És kisurrannék?
2010. ápr. 8. 10:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!