Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot adjak nagytestű...

Bolhesz kérdése:

Milyen tápot adjak nagytestű kölyökkutyának akinek érzékeny az emésztőrendszere?

Figyelt kérdés
Az a gondom,hogy nem akarnak beválni a tápok a kutyámnál.Többfélét próbáltunk nála,fokozatosan de mindegyiktől hasmenése lett.Pár hete csináltunk nála egy csirke+rizs+répa +gastroferm kúrát.Majd kis idő múlva elkezdtem az új tápot adni neki.Bevált,annyi volt a probléma ,hogy a széklete ugyan szilárd volt ,de elég büdös és sokszor elég sokat szellent ami szintén iszonyú szagú.A héten megint jelentkezett nála széklet probléma.Lehet valamit megevett és az okozhatta,nem tudom.Megint diétán van.Ma elkezdtem neki megint adagolni a tápot kis adagban és egyből megint tök büdös a széklete és a többi kísérő dolog.A mostani hasmenéses probléma előtt nem sokkal előfordult olyan is ,hogy a széklete első része teljesen szilárd ,jó állagú utána viszont lágy lett. Olvastam ,hogy ez vékonybél problémára utalhat.Lehet ,hogy nem találtuk még meg a megfelelő tápot?Most a Kennels favourite tápot kapja.Próbáltuk korábban a real naturet,belcandot,select goldot.Van esetleg olyan táp ami érzékeny emésztésű nagytestű kölyökkutyáknak való?Köszönöm a segítséget!
2016. ápr. 22. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Barfot kéne megpróbálnotok.
2016. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a B.A.R.F étrendet!
2016. ápr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp táppal szeretnéd etetni, akkor én az Acanát ajánlom. (Bár ennek a Belcandohoz képest jóval nagyobb a fehérjetartalma, így talán érdemes lenne egy kis főtt rizzsel keverni. )Felnőttként fogadtam örökbe egy utcai keveréket, ugyanilyen problémám volt a tápokkal. Vagy fosott tőlük vagy irtó sokat és büdöset kakilt. Acana táp remekül bevált, szívesen ette, keveset kakilt és szaga is alig volt az előzőekhez képest ÉS! nem kövesedett mellette a foga. Az ilyen gagyibb tápok mellett (Happy dog, Brit, Fit active, stb.) nagyon hamar rondák lettek a fogai.


Ha meg nem ragaszkodsz a táphoz, akkor nyers etetésre állj vele (Barf, Prey) át vagy főzz neki külön (fűszermentesen), akkor viszont csontos dolgot NEM kaphat.


Én most nyerssel etetem a kutyámat, mert nekem kényelmesebb hetente bevásárolni x kg húst, mint egyszerre megvenni 15kg tápot, ami nem kis pénz (tárolni se nagyon tudom hol...).

De mondom, az Acana szerintem tök jó.

2016. ápr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Őszintén szólva nekem a csak nyers hússal történő etetés hm valahogy nem szimpatikus.Nem szeretném minden áron táppal etetni a kutyát,csak addig szeretném ameddig növésben van utána átállnék arra ,hogy főzzek neki.Hallottam én is ,hogy az Acana jó táp, ki fogom próbálni.Köszönöm szépen a válaszokat.

2016. ápr. 23. 09:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz később tápozni, akkor ne főzd. Én évek óta nyersen etetek. Csak pozitívumot tudok mondani.


Nagytestű kölyköt én is táppal etetnék,mert kezdő barf-osnak kihívás a kölyökkori helyes etetés!

De később... :)

2016. ápr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!