Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakótársam kutyája lopkod,...

Lakótársam kutyája lopkod, kukázik, és mindenhova oda piszkit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Októberben költöztem össze a leányzóval, és azt állította, hogy a kutyus szoba tiszta nevelt állat. Ez egy darabig állta is a helyét, de januárban lakótársam bepasizott, és azóta a kutyus rendre mellé pisil, kakil a kutya pelenkának. Csak napi egyszer viszi le, a többit oda kell intéznie. Később felvette azt a rossz szokást, hogy a kukából turkál, és most legújabban a konyha asztalon hagyott kaját lopja el. Nem napokra, vagy hosszú órákra hagyok ott dolgokat. Eddig mindig csak pár percre hagytam ott valamit, de már kétszer is meglopott. Értem én hogy pakoljak el, de az se hiszem hogy állj a helyét, hogy ha egy percre lépek ki azonnal pakoljak vissza mindent majd szedjek elő újra. Amikor ezt megemlítettem a lánynak, én voltam az utolsó szar szemét ember, mert nem értem meg hogy ő a három műszakos munka mellett fáradt, és tudtam mit vállalok. Én egy nevelt kutyával akartam össze költözni, nem egy neveletlennel. Mit tegyek? Elköltözni nem akarok és keretem sincs rá.
2016. ápr. 22. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"ő a három műszakos munka mellett fáradt, és tudtam mit vállalok."


Miért, ő nem tudta, mit vállal???? Egy kutyának kevés a napi 1 séta.

Akkor vagy elkezded te is sétáltatni, és foglalkozni vele, vagy marad a költözés...

2016. ápr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ő nem ér rá, nem akaródzik nevelni a kutyulit, akkor bizony neked kell.

Ha nem szeretnél vesződni vele, legalább a lopkodásról próbáld meg leszoktatni. Legegyszerűbb módja, ha otthagyod az étellel, kifigyeled, és rászólsz. Fontos, hogy még azelőtt, hogy hozzányúlna, tehát azonnal, ahogy mozdulna érte.

Ha szerencséd van, és nem reménytelen eset, legalább ez az egy szabály berögzül nála, nem nehéz, még a két macskámmal is működött :)

Két éve bármit kint hagyhatok, mert egy ujjal sem nyúlnak hozzá. Ha nagyon jó illata van, messziről szaglásszák :))

A pelenkázás nagyon hülye dolog, kutyának egyáltalán nem való. Nem tudod levinni sétálni szerencsétlen állatot?

2016. ápr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld rábeszélni, hogy adja örökbe normális gazdának.
2016. ápr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A baj ott van, hogy a gazdájának nincs rá ideje, a kutya meg unatkozik. Egész nap be van zárva, gondolom a lány 1x leviszi gyorsan 5 percre, aztán majd jön is fel vele. Így nem csoda, hogy a kutya kínjában már nem tud mit kezdeni magával. Ráadásul úgy látom nevelést sem kapott, a kutyapelenka meg nem szobatisztaság, hanem a lusta gazdik igénytelensége... A szobatisztaság az hogy a kutya _egyáltalán_ nem csinál be a lakásba, csak kint végzi a dolgát.


Ha ki van csukva, hogy

- elköltözz,

- a gazdi összekapja magát és napi 3x levigye a kutyát, legalább 1-2 órára,

- a gazdi továbbadja a kutyát egy olyan embernek, akinek van rá ideje,

- a gazdi elzárja a kutyát olyan helyre, ahol nem tud károkat csinálni a számodra,

akkor nem marad más, csak ha te kezded el megzabolázni az ebzetet.


#2 jól leírta a lopkodásos dologra a megoldást.

De tényleges változást csak az fog hozni, ha le van kötve a kutya. Ehhez meg séta, tanítás, nevelés kell.

2016. ápr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy darabig én is mentem le vele sétálni, mert állatbarátnak tekintem magam. De megkaptam, hogy nem fontos, meg se ide, se oda nem mehetünk. Kb. csak a ház körül lehet körözni, mert érzékeny panel kutya és összeszed valami csúnya kórságot. Én is sokat melózok, nem mindig van időm vele foglalkozni.De azért köszi a tippeket. Holnap délután kipihenten még egyszer megpróbálkozok vele beszélni, aztán majd meglátom hogy alakulnak a dolgok.
2016. ápr. 22. 23:26
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Legközelebb, ha rajtakapod, hogy lop, verd meg. Aztán legközelebb újra. Csak megérti előbb-utóbb.
2016. ápr. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mennyi barom van (értem ezt a lakótársadra).

3 lehetőséged van:

- vagy rábeszéled, hogy keressen neki megfelelő gazdát

- vagy foglalkozol te a kutyával, és leszarod, hogy mit mond (napi 3 séta a minimum, ebből egy póráz nélküli, lefárasztós, másfél órás)

- vagy mégis elköltözöl.


A kutya nem tehet ezekről a dolgokról, halálra unja magát, az alapigényei sincsenek kielégítve. Szobatiszta lenne ő, ha a napi normálisan sétaadagját megkapná (a pelenka NEM szobatisztaság!!!).

Meg kellene érteni a gazdájának, hogy ha nincs ideje r/fáradt, akkor ne tartson állatot.

2016. ápr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!