Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek elkezdjek klikkere...

Szerintetek elkezdjek klikkerezni?

Figyelt kérdés

Most 9 hónapos a kutyám, nem rég került hozzám eddig nem nagyon volt vele foglalkozva mert kóbor kutya volt. Megtanítottam neki az ült, feksziket (hellyel közzel tudja) meg a behívást "hagyományos" módszerrel. Most azonban elkezdtem érdeklődni a klikkerezés iránt. Az lenne a kérdésem, hogy ha elkezdek vele klikkerezni, akkor kezdjem el vele az ült, feksziket attól függetlenül hogy azt már valamennyire tudja? (és remélem jól tudom, hogy először mindenre klikkelni kell, hogy megtanulja hogy klikk után kaja jön, ugye?) :))

Köszönöm előre is a válaszokat, esetleg tapasztalat klikkerestől szívesen várok tanácsokat. :)))


2010. ápr. 7. 08:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze az ül-el és a fekszik-el kezdj ugyanúgy! :) A www.klikker.hu-n olvashatsz bővebben a témával kapcsolatban! :) Amúgy nem kell mindenre klikkelni mert összezavarod, először csak hívd magadhoz klikkelj és adj jutalomfalatot aztán ezt így párszor egymás után, klikk jutifalat, klikk jutifalat.. Összeköti a klikket a jutalomfalattal és utána kezdhetitek az ült stb. Amint a feneke földet ért akkor KLIKK és jutifalat! :) Sok sikert.
2010. ápr. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm szépen. :)

Remélem élvezni fogja, és jókat fogunk együtt tanulni. :)

2010. ápr. 7. 09:06
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Én is csak ajánlani tudom a klikkert:) 4 éves múlt a kutyám amikor elkezdtük, és rengeteg viselkedésbeli problémája volt. Nekem nem pászolt a kutyasulis "rángassuk, kiabáljunk, üssünk a fenekére" módszer:S ezért kezdtem egyedül klikkerrel tanítani. Mára van egy nagyon ügyes, szófogadó, majdhogynem minta-kutyám, aki ráadásul imád tanulni:)
2010. ápr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Én is hagyományos módon kezdtem tanítani a két kutyámat, aztán ugyanígy jött a klikker de megbántam és rá két évre letettem és visszatértem a hagyományos módszerhez. Az oka: a klikkerre bepörögnek és alapjában változott meg a viselkedésük, a klikker arra tanít h találd ki mit akar a gazdi. Ezek meg állandóan pörögtek, ha volt nálam klikker, ha nem. Letettem a klikkert, visszatértem a hagyományos módszerhez és pár hónap alatt újra lenyugodtak, most normális kutyák

Nekem ez a tapasztalatom.

2010. ápr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
[link] :)
2010. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

NE kezdj el klikkerezni, amíg meg nem talnulod, hogyan kell helyesen csinálni!

Szerintem vedd meg Vámosi-Nagy Nóra, Klikk! - Ahogy a kutyák szeretnek tanulni című könyvét, alaposan tanulmányozd át és csak utána kezdj klikkerezni. Sokkal több buktatója van a klikkerezésnek, mint ahogy azt az ember elsőre gondolná, tehát ezt is meg kell tanulni!

[link]

2010. ápr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És egyszerre csak egy gyakorlatot tanuljunk? pl. hogy az ülést tanuljuk akkor csak akkor használom az klikkert ha ül, ha pl sétánál odahívom akkor nem?
2010. ápr. 7. 11:28
 8/13 A kérdező kommentje:
Amúgy az könyv meg van nekem. :))
2010. ápr. 7. 11:28
 9/13 A kérdező kommentje:
És amíg kondicionálom addig ne használjam máskor a klikkert? (pl. ha odahívom sétánál) bocsi ha értetlenkedek csak nem akarom elrontani. :)))
2010. ápr. 7. 11:30
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem, miért teszed fel ezeket a kérdéseket!? Azzal a könyvvel semmire sem mész, ha csak szimplán megvan. El is kell olvasni, és abban MINDEN le van írva. Olyanokat kérdezel, hogy nem hiszem el, hogy figyelmesen elolvastad. Ha mégis, akkor ess neki újból, és megtalálod benne a válaszokat.
2010. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!