Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor érdemes kutyát venni a...

Mikor érdemes kutyát venni a kislányomnak? Most 6 hónapos! Milyet? Labrador jó lesz?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 23. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
mit kezd vele 6 hónaposan? nem egészen értem a kérdést...
2016. ápr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Én értem miért akar máris kutyát neki. Ha a gyerek is kicsi és kap egy kutyakölyköt elképesztő, hogy milyen kötelék jöhet köztük létre. Gondolom ezért kérdezted. Szerintem korai még. legalább 7-8 éves legyen a gyerek. Most islehet venni,de akkor 10-12 éves korára a kutya meghal ésaz rossz lesz a gyereknek.
2016. ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha a gyereknek veszel egy kutyát, akkor az úgy szokott történni, hogy bizonyos kortól a szülők elvárják a gyerektől a kutyával való feladatok elvégzését. természetesen, a gyerek szintjén. Hiszen egy családban nem egy valakié a kutya, hanem az egész családé. Bizonyos felelősség pedig a szülőkre hárul egy kutya tartásánál még akkor is,amikor a gyerek számít az "igazi gazdájának".
2016. ápr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3 Hagyjuk már ezt, nyilván tisztában van vele, 6 hónapos a gyerek, minden épeszű embernek világos, hogy még hosszú évekig nem lesz képes a gyerek ellátni a gazda feladatait.
2016. ápr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én annyit mondok, hogy abból a szempontból nyilván jó ilyenkor, hogy bár kemény így együtt, de mivel a gyerekkel nyilván otthon van az édesanyja, ezért legalább megoldható, hogy a kutya nevelésére is jusson idő. De ezt alaposan át kell gondolni, mert tényleg elég kimerítő lehet így egyszerre és ha nem tudtok időt szánni a kutyára, akkor hülye lesz és utálni fogjátok, ami senkinek nem jó.


A labrador amúgy nagyon jó családi kutyának, de arra fel kell készülni, hogy úgy három évig elég bolondos :) Ebbe beletartozik az is, hogy egy botladozó kisgyereket könnyen felboríthat véletlenül forgolódás közben. Hatalmas a mozgásigénye, abszolút lelőhetetlen, szóval tényleg igényli, hogy foglalkozzanak vele. Az enyémen úgy hat éves korában kezdtem észlelni, hogy már határozottan komolyodik, most lassan 9, már komoly hölgy, de néha még mindig tud úgy viselkedni, mint egy kölyök.


Az biztos, hogy engem teljesen elvarázsolt ez a fajta, nekem pontosan ilyen kutya kell. Amilyen szertelen idióta tud lenni kölyökkorában, olyan rendíthetetlenül jó fej felnőttként. Nem lehet kibillenteni a lelki egyensúlyából, ha valami ember-állat bántani akarja, azt egyszerűen nem érti, de semmi agresszió. Egyszerűen ordít róla, hogy barátságos, komolyan többször is előfordult már, hogy olyan ember simogatta meg, aki mondta, hogy komolyan fél a kutyáktól, de úgy érzi, vele megpróbálhatja :) Simán összeengedhetem egy csapat idegen gyerekkel, hogy nyúzzák és abszolút békésen tűri. Nekem nincsenek gyerekeim, de a húgoméknak van négy, ők mind nagyon szeretik. Imád kirándulni, imád a Dunában vagy egyéb vízben úszkálni, imád labdázni. Arra figyelni kell, hogy imád zabálni is és mivel tökélyre fejleszti a kunyerálást, ezért nagyon könnyen elhízik, rengeteg kövér labrador van, de ezt nem szabad hagyni, lényük fontos része az ugrabugrálás. A bundája pont jó a magyar éghajlathoz, télen nem fázik, nyáron még épp elviseli a forróságot, a sár simán kihullik belőle, így ápolást nemigen igényel, de vedléskor azért hullik rendesen.


Házőrzésre teljességgel alkalmatlan, imádja az embereket, az enyém is nagyon szeret ismerkedni, a bizalmatlanság gyakorlatilag ismeretlen fogalom nála.

2016. ápr. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés úgy helyesebb, hogy 6 hónapos gyerek mellé a családba milyen kutyát. Nem neki. De jaja a labrador az jó választás bár ne hagyd felügyelet nélkül a gyerekkel később se (2-3-4 éves gyerekkel)
2016. ápr. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

A kislányodnak majd olyan 12-14 éves kora körül leghamarabb, ha felelősségteljes kislány lesz.


A családba, a kislányod mellé, azt szokták javasolni, hogy vagy a gyerek, vagy a kutya legyen legalább 2 éves, amikor összekerülnek.

Tehát majd 2 éves kora után érdemes, amikor már érti, hogy az nem játék.


A labrador amúgy (jó tenyésztőtől) igen, jó választás.

2016. ápr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy tenyésztő mondta (bár köztük is biztos megoszlanak a vélemények), hogy legalább 1 év legyen a baba és a kutya jövetele között. Dupla kakitakarítás, dupla felügyelet, olyan, mintha ikreid lennének, elég stresszes. A kiskutya is még harap, akárhogy is szépítjük, szokták játszásnak vagy kíváncsiságnak is nevezni, de tűhegyesek a fogacskái.
2016. ápr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A labrador jó választás, de akár egy goldi vagy egy németjuhász is jó lehet:) Én 1 éves voltam amikor a szüleim vettek mellém egy kis fekete németjuhászt. És azóta is imádom a kutyákat (főleg ezt a fajtát). Olyan jó, hogy vannak még ilyen szülők akik nem megszabadulni akarnak a kutyától ha gyerek érkezik, hanem pont az ellenkezőjét:) Igen nagyoon rosz volt amikor elment, de sajnos ez hozzátartozik a kutyatartáshoz, el kell fogadni, hogy viszonylag rövid ideig élnek:( De nagyon sok vicces és boldog pillanatuk lesz együtt az biztos:)
2016. ápr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6 évesen kaptam az elsőt :)
2016. ápr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!