Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani...

Hogyan tudom megtanítani kutyámat a "visszahozósdira"?

Figyelt kérdés
Van egy németjuhász kutyám és szeretném őt megtanítani arra,hogy ha eldobok valamit,akkor visszahozza.Viszont nem tudom,hogyan tanítsam meg neki.Kölyök,vagy inkább felnőtt korban tanítsam ilyenre?Vagy a németjuhász kutyákat erre nem is lehet megtanítani?
2016. ápr. 24. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem pulim van és egész kicsi korától visszahozza a labdát, ha eldobom neki. Ez valahogy benne van az ösztöneiben, vagy nem tudom. Viszont csak a saját játékaival tesz így. Ha egy botot eldobok neki, akkor csak elfut érte és szétrágja.

Vegyél neki labdát és próbáld azzal, ne mindig mást dobj el neki. Vagy talán érdemesebb lenne megtanítani előbb azt, hogy halgasson rád és menjen oda ha szólsz neki.

2016. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ.
2016. ápr. 24. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:

kölyökkorban sokkal könnyebb megtanítani.

lehet félbevágott teniszlabdába kaját tenni vagy más játékba kaját tölteni, eldobod közelre, bíztatod, ha feéd viszi kap belőle kaját. így tovább, te mindig bíztatod, egyre messzebb dobod, aztán eldobod, elfutsz a másik irányba, hívod, utolér, dícséret. ha alapból aportos akkor elég a dícséret is és egy idő után rákap. ha szeret húzodzkodni akkor ronggyal játssz vele, ha odahozza játszotok vele, huzogasd előtte a földön, kapjon rá. a zsákmányosság szinte kvétel nélkül minden kutyában megvan, erre lehet építeni, még ha nem is apportos a kutya (mert ez nem mindegyikre jellemző).csak fejleszteni kell mindkettőt, naponta játssz vele, mindig csak addig amíg élvezi és mindig nagyon-nagyon örülj neki!

2016. ápr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben,meglesz :)
2016. ápr. 25. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!