Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni a kiskutyával?

Mit kell csinálni a kiskutyával?

Figyelt kérdés
Fél hónap múlva megyünk külföldre egy 10 hetes kutyáért. Miután hazaértünk vele mit kell csinálni? Vagy mikor kell először állatorvoshoz vinni? És mi kell a kutya megérkezése előtt? Játékok, póráz ,ház stb.

2016. ápr. 24. 17:10
 1/9 bollocks ***** válasza:
39%
Elsősorban gyakran meg kell látogatni a határátkelőnél, mert ilyen fiatalon veszettség elleni oltás hiányában még nem lehet útlevele, így nem engedik be az országba.
2016. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2 hét múlva lesz 3 hós. Amúgy tenyésztő. Elismert szóval nem jófogás szint. De született kb 8 kölyök és mindegyiket már elvittek de csak 1 maradt abban az országban ahol ő lakik. Németország , Oroszország, Portugália. Hirtelen ennyi jutott eszembe ahova vitték őket. Szóval biztos lehet...
2016. ápr. 24. 17:16
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

#1: Mi Szlovakiabol hoztuk a 10 hetes kutyank, es kepzeld mar nincs hatarzar miota az eu-ban vagyunk (max a schengeni), bar a kerdesbol nem derul ki eros a gyanum az EU-bol hozzatok akkor nincs semmi jossz-mesz.


A felkeszules a kiskutya erkezesre lehetoleg tortenjen meg a megerkezese elott (legalabb picit tajekozodhattal volna ezer es egy oldal van errol a neten) te talan eso utan veszel kopponyeget? Kezdesnek elmesz es veszel egy konyvet amiben leirjak egy kiskutya tartasanak mibenletet es elolvasod (a tudas 50% mar fel is szedted) utana megveszed neki a fekhelyet a dobozat az etelt a talkait nemi jatekot bar ha tenyesztotol veszed sok dolgot kapsz toluk, ezert erdeklodj toluk mi az, amit mar NE vegyel (pl nyakorv es egy porazt szoktak adni, + kezdo tap mennyiseget es par jatekot, anyu takarojat az alom szagaval).


Ha hazaertek beken hagyjatok amig fel nem fedezi maganak a helyet, es o nem kezdi keresni a ti tarsasagotok. Elso par napban NEM szekaljatok (kb csak nezitek) aztan kb het mulva mikor ugy latjatok beilleszkedett oltasi konyvel elmesz(mert gondolom torzskonyv, EU passport, egyeb iratokat adnak marha tenyesztok) az allatorvoshoz (kutyat ne vidd) es atbeszelitek az oltasi/egyeb egeszsegugyi tervet. Aztan elkezdesz nezelodni kutyasuli ovi fele, hogy a kiskutyad szepen nevelt okos keszseges ember es eb szereto kisallatta valjon, hogy bekeben boldogsaban eljetek le, amit az isten adott nektek. Gratualok felelosegteljes gazdi lettel!

2016. ápr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod😊 Van millio könyv itthon csak gondoltam van valami ami kimaradt vagy átsiklott a szemem rajta. Igen szlovákiából lesz 😊
2016. ápr. 24. 22:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

valóban hoztak nemrégen egy olyan okos törvényt, hogy 15 hetes kor alatt nem viheted át a határon a kölyköt (jó vicc, tartsa meg a tenyésztő őket ennyi ideig, ha esetleg mindegyik küldföldre megy és legyenek rendesen szocializálva az érzékeny időszakban ugye), de nekem annyi ismerősöm hozott-vitt mostanában, a kutya nem nézi... meg ha normális elismert tenyésztő még össze is lehet hozni állatorvosi papírokat, amiket lehet mutogatni, hogy engedélyezve van, ezt a tenyésztőddel beszéld meg (kiskutyavásárlás kapcsán jártam utána).

én elhoztam és másnap vittem állatorvoshoz. kaja, tálak, játék, póráz, nyakörv, ház, kullancs elleni akármi!!!! mikor hazaérsz vele hagyjátok hogy kicsit felderítsen, ismerkedjen a házzal és veletek, nem kell nyúzni de nyugodtan játszhattok vele ha érdekli a dolog. én az első héten bent tartanám, ha amúgy kinti kutya lesz is.

jó kiskutyázást!

2016. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem se fogják nézni.. Amúgy köszii😊
2016. ápr. 24. 23:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Szabad kerdezni milyen fajta es ki a tenyeszto? Tenyleg puszta kivancsisag.
2016. ápr. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy milyen fajtáról van szó. Különböző az igénye egy nagyobb testű kutya bébinek, mint egy kicsinek.
2016. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Uszkár
2016. ápr. 26. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!