Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép uszkárt lehet kertben...

Közép uszkárt lehet kertben tartani?

Figyelt kérdés
Tehát csak kint lenne. Sokat foglalkoznánk vele, ezzel nem lenne gond. Hogy bírná pl. a hideget illetve lelkileg hogy viselné,hogy nem jöhet be? Feleségem allergiás a kjtyaszőrre (vagy hámra) ezért csak kerti kutyánk lehet. Uszkárról úgy tudom jó választás allergiásoknak. Ha nem való kertbe, van más fajta, ami szóba jöhet? Amúgy nekem nem tüsszög, inkább köhög.
2016. ápr. 24. 17:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jaj,utolsó mondat nekem szó nélkül értelmezendő :)
2016. ápr. 24. 17:39
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem, hideg van néki! Az uszkárok inkább kint-benti vagy csak benti kutyák. De csak kint nem jó nekik.
2016. ápr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyáron. Télen nem.
2016. ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Társasági kutyák így nem. Kertbe csak nagy, szőrös kutyák valóak, arra meg allergiás lenne
2016. ápr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Uszkár nem való csak kinti kutyának. Sok allrgiás tud egy fedél alatt lakni allergiásoknak való kutyával ( uszkár, bichonok). Uszkárra is allergiás a feleséged?
2016. ápr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Uszkár nem való kintre, hiába a nagy bunda nincs aljszőre.

Mellesleg lelkileg sem bírnák kinti tartást!! Társasági kutyák,mindenük az ember!!


Ami szóba jöhet az nem hipoallergén.

2016. ápr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom uszkárra allergiás-e. Egyelőre csak infókat gyűjtök. De csak kerti kutyában gondolkodunk, így iszkár kilőve. Esetleg szálkás szőruek,pl. Tacskó, foxi. Ezek talán jól elvannak télen is. Vagy drótszőrű magyar vizsla? Úgy tudom ők se rosszak allergiásoknak. Vagy közép schnazi. 5 és 6 évesek a gyerekek, első kutya lenne
2016. ápr. 24. 17:52
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk a szomszédban lakik kint egy drótszőrű tacsi és egy magyar vizsla kint. Szerintem jól megvannak:) De mindneképp jó és hőszigetelt kutyaházat készíttes/vegyél! Szerintem a drótszőrűek elvannak kint is:)
2016. ápr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleg puli? Nagyon gyerekbarát és lehet kinti kutya is. De sok foglalkozást igényel. Nem hullik a szőre, ezért allargia szempontjából kedvező.
2016. ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Valóban nem hullik a szőre és elvan kint, de én kis gyerek mellé nem ajénlanám annyira, vagy ha mindenképp puli, akkor olyan tenyésztőtől, akinek vannak nyugisabb kutyái, mármint nem annyira erős a terelőösztönük, mert elképzelhető, hogy a gyerekeket terelni fogja (mi így jártunk a pumival, hogy engem meg tesómat állandóan csipkedett és csak apára halgatott)

Plusz ahhoz, hogy a szőre ne csimbókosodjon be nagyon sokat kell a szőrápolásra fordítani, vagy nyiratni.

2016. ápr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!