Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem az elhízott...

Mivel etessem az elhízott labradoromat?

Figyelt kérdés

Valamilyen "low carb" tápot vegyek neki vagy egy általános táp is megfelel csak csökkentett adagokkal?

Egy 6 éves labrador szukáról beszélünk egyébként.



2016. ápr. 24. 17:54
 1/10 anonim válasza:
0%
Chipsel
2016. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig mit evett? Adagcsökkentés, illetve sok-sok mozgás, séta segíthet.
2016. ápr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vehetsz light tápot is a kutyádnak, de az adagokat mindenképp csökkentsd, és ha eddig nem tetted fokozatosan (ez nagyon fontos egy 100 kilós embertől se várod el h egyból 10-20 kilómetereket tudjon futni) kezd el mozgatni.
2016. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Én az adagcsökkentést nem tartom jó ötletnek, mert elképzelhető, hogy úgy még nem kapja meg azokat a tápanyagokat sem a szervezete, amennyire valóban szüksége lenne.

Szerintem jobb, ha olyan tápot veszel, ami kimondottan elhízott kutyáknak van gyártva.

2016. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Adj neki annyit amennyi a tápra rá van írva napi adagnak. El fog kezdeni fogyni.
2016. ápr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
A tápadagját csökkentsd a 2/3-ára, és sétáltasd sokat.
2016. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb mozgasd tobbet. Nem a tap valtas oldja meg a problemad, csak hozzasegithet a sikerhez. A labi High Energy-s kutya ennek megfeleloen kell mozgatni is.


Roviden kevesebb tap es szepen emelve (ertsd ha eddig mozgott 100 metert most meg nekifuttatod 3 km-nek az nem tul jo) az "adagokat" tobb mozgas.

2016. ápr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A rendszeres sétáltatást/futtatást nehezebben oldom meg, mivel a kutya a szüleimnél van. Így most kb napi fél-egy órát foglalkoznak vele aktívan.


Valami olcsóbb táppal, kutyakonzervvel és ételmaradékkal felváltva etetik napi egyszer, plusz amit még napközben elkuncsorog.

Gondoltam veszek neki egy rendes tápot és akkor csak azt kapna, semmi mást.


A Dog Chow 'light' tápjáról vélemény?

2016. ápr. 24. 23:09
 9/10 anonim ***** válasza:

A light tápnak semmi értelme. Az csak annyit tud, hogy talán nem hízik tőle még jobban az állat, de fogyni nem fog - ellenben ti ezt fogjátok hinni, csak azért, mert "light" tápot etettek vele. Legalábbis a szüleid biztos, ha kifogást keresnek az ételmaradékkal tömésére :)

Mozgatás és csökkentett adag nélkül nincs fogyás. Ez a mai kor csodája, mindenki azt hiszi, hogy kajától lehet fogyni, de nem.

2016. ápr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet mozgás nélkül fogyni, ha kevesebbet eszel, mint amennyit felhasználsz, akkor is fogyni fogsz, ha egész nap az ágyban fekszel. A szervezetnek van egy alap energiafelhasználása, ami elég sok bármiféle sportolás nélkül is. Persze ettől még mozogni jó, embernek és kutyának egyaránt. Én harminc kilót fogytam étrendváltoztatással minden különösebb mozgás nélkül. Persze ilyen túrázgatás, séta a kutyával, biciklizés, ilyesmik mentek, de ugyanannyi, mint amikor nem fogytam.


A light kutyatápnak azért nincs semmi értelme, mert úgyis a gazda határozza meg az adagot, ha a normál tápból kap jóval kevesebbet a kutya, akkor ugyanúgy fogyni fog.

2016. ápr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!