Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kiskutyámmal?

Mit tegyek a kiskutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy foxi és kaukázusi farkasölö keverék kiskutyám, 2 hónapos, és folyton bántja a másik kutyát. Csak játszani akar, de a másik kutya öreg már, ezért is lett hozva a kicsi. De valamilyen módszert szeretnék találni amivel elejét vehetném a következő támadásainak. Humánus módszert keresek, nem olyat hogy üss a hátsójára, még ha picit, akkor sem, nem vagyok az állatok bántalmazásának híve. És nem szeretném hogy féljen tőlem, ha simogatnám akkor elhúzódjon félelmében.

2016. ápr. 25. 06:42
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Előre is elnézést kérek a hasonlatért, de:


A hugomnak 2 éves a kisfia, sokszor vannak nálunk, nekünk egy 1 éves golden retriever-ünk van. Sokszor ment volna oda a picihez, hogy játszon, de a gyerek félt tőle.


Én a megoldást a klikkeres képzés kapcsán találtam meg. Mikor egy helyiségben tartózkodnak, a kutyus csak akkor kapott jutifalit, ha lefeküdt és onnan nyugodtan figyelte a történéseket. Most ott tartunk, hogy a kicsi már megszokta és szoktak is játszani, de a kutya tudja, hogy nem mehet hozzá túl közel és nem nyalhatja meg.


Szerintem ez a módszer nálad is működhet, a kiskutyát kell egy picit trenírozni, bár még elég fiatal, de egy próbát megér.


Valaki hozzáértő egyszer azt írta ezen az oldalon, hogy a kutya a klikkerképzéssel bármire megtanítható, amire fizikailag képes. Engem mindig ez motivál :)

2016. ápr. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Márpedig egy kis koppintás a feje búbjára, vagy a fenekére és határozott fellépés, hogy kizökkentse abból amit csinál hatásos. Ha ettől félni fog tőled akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. Majd ha ez megy, akkor jöhet amit az első írt, jutalmazás ahogy engedelmeskedik és érintés nélkül leáll stb stb
2016. ápr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bollocks ***** válasza:
Az tök jó, hogy nem vagy az állatok bántalmazásának híve, csak picit visszás, hogy közben vidáman végignézed, ahogy a kölyökkutyád bántalmazza az időset.
2016. ápr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Utolsó válaszoló!


Nem igazán értem, hogy miért írtad ezt. Szerintem egyáltalán nem vidám ettől, hiszen megkérdezte mit tehetne.


Nem értem miért kell ilyen válaszokat írni. Egy kis jóhiszeműséggel szerintem többre mennénk.

2016. ápr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Adva van egy öreg kutya. Te pedig hoztál mellé egy kölyköt. A kölyök természetes, hogy játszani akar.Mindennel és mindenkivel. Mégis, mire számítottál? A kölyök tudomásul veszi, hogy oppá...ez a kutya öreg, hát én lefekszem a kert egyik sarkába, és nézek ki a fejemből?

Vannak öreg kutyák, amelyek képesek kölyökkel is játszani. Van a kutyáknak bőven jelzésük, amivel jelzik a kölyöknek, elég volt, tovább nem akarok játszani. A kölyök pedig általában megérti. Mert ez az első, amit megtanul az alomban a testvéreitől.

2016. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem a testvéreitől, utsó, hiszen ők sem tudják. De amúgy jó, amit írsz. Az öreg kutya majd helyre teszi, ha soknak találja az abajgatást. Neked, kérdező, ebben nincs dolgod.
2016. ápr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Hasznosnak bizonyultak. Ezen a héten lesz 5 hónapos a kiskutya és már ott tartunk hogy egy szavamra hallgat. A játékos természete megmaradt de már azt elértem hogy ha szólok hogy ne vagy hogy jöjjön oda hozzám egy szavamra megteszi.
2016. júl. 23. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!