Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El merjem vinni magammal a...

El merjem vinni magammal a kutyusomat, vagy sem?

Figyelt kérdés
Van egy tíz éves tacskó keverékem. 14-15-16-án, májusban a párommal és egy barátunkkal megyünk fel Egerbe, a nyaralójukban töltjük a napokat. A kutyusom többször is ült már autóban, de csak rövidebb utakon. Ilyenkor mindig nyugodtan viselkedett. Ő egy kerti kutyus, nem szobatiszta, de az egri telek nincs megfelelően elkerítve, így szóba került a láncra kötés is rövidebb időre (pl. este), de valószínűleg megoldható lesz hogy bent aludjon velünk. A kérdésem az lenne, hogy egy ilyen idős kutyusnak árthat-e, és ha igen akkor milyen mértékben az utazás? Első nagyobb utunk lenne, leginkább csak a városon kívül, a természetben töltenénk az időt. Bélapátfalvára a tóhoz is elmennénk például.Nagyon szeretem és végig vele lennék, vinnénk magunkkal mindenhova, de nem szeretném hogy az idős kora miatt esetleg nagyon megviselje az út, nem szeretném őt elveszíteni. Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. ápr. 25. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

azért egy 10 éves tacsi még nem idős annyira :)

legyen biztosítva kullancs és szúnyog ellen, illetve szerintem ajánlatos kisebb pihenőket beiktatni az útba, egyébként erről tök jó tippeket lehet találni a neten

érezzétek jól magatokat :)

2016. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem annyira öreg, hogy gond lenne. A németjuhászunk 10 éves lesz, de még nem látszik rajta az öregség. Az unokatesómék tacsija 20 felett volt.

Ha nincs rendes kerítés, akkor viszont bent tartanám magunk közt, nehogy haza akarjon szökni.

2016. ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sikerült megnyugtatni.:) Valami tanácsot kérhetnék, mit tegyek az ellen, ha beengedjük a házba ne pisiljen le semmit?
2016. ápr. 25. 21:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ebben a korban ötletem sincs. Bár szerintem intelligens annyira hogy nem fog, ha időben kiviszed.:)

Nekünk volt egy kinti berni pásztorunk, sosem volt lakásban, és az utolsó hónapjaiban az ajtó előtt a lépcsőn volt ruhán, mert le voltak a hátsó lábai bénulva. Akkor jöttünk rá, hogy nem hajlandó oda csinálni, mindig levonszolta magát ha dolga volt. Aztán vittük vissza.

2016. ápr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

nem hinném, hogy szánt szándékkal akármit lepisilne

egy műtét után mi behoztuk a laskába az akkor 7 éves kutyusomat, több napig bent volt, és kerti kutya létére tudta, hogy csak kint szabad pisilni

persze, voltak balesetek, mire megértettük egymás jelzését, de az elenyésző volt, mert 5 perc alatt fel lehet takarítani

2016. ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Este ha mondjuk 6 körül etetitek,itatjátok utána mondjuk 9-10-kor még kimentek vele,hogy tudjon pisilni,kakilni,akkor az éjszakát kibírja ezek nélkül.
2016. ápr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kerti kutyák alapjáraton szobatiszták max 1-2 baleset lehet.Mivel ők megszokták,hogy kint van pisi.


Lefekvés előtt vigyétek ki végezze el a dolgát azért. Aztán reggel első legyen ébredés után kiengedni :)

2016. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!