Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a kutyája húz pórázon és nem akar megtanulni szépen menni láb mellett?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 26. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyatartok igen nagy szazaleka igy kezdi. Elcsepelt, de kutyovi iskola segit ezen a dolgon, ha nincs lehetoseged ra, akkor szamtalan onjelolt kutyatrener van a youtubeon (Zac George pl.) ott ellesheted a hogyanokat es a mikenteket.
2016. ápr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
57%
Én úgy tanítottam meg, hogy nagyon feszesen fogtam a pórázt, úgy ,hogy a lábam mellett menjen. Ha nem próbált meg elgáncsolni, és hosszabb szakaszon is ment mellettem szépen, akkor kapott jutalomfalatot. Egy hétig csináltam vele minden nap, és megtanulta.
2016. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hála az égnek, az enyém soha nem húzott, de sok ilyen kutyus van.

Van egy nagyobb méretű keverék kutya ismerősünk, akinek a gazdája vett szájszíjat, mert nagyon húzott.


[link]


Még soha nem láttam eddig és meglepő, hogy mennyire normálisan megy azóta a kutya, nem húzza.

A szíj a száján nem feszül, nem szorítja össze, egyszerűen csak nem a nyaknál irányítja a kutyát, hanem az orránál.

2016. ápr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nagyon húzós a kutyám. 4 éves labrador. :( Kisebb korában jártam vele oviba, suliba. Amikor ott voltunk mindent nagyon szépen csinált, el is végeztük a tanfolyamot, de amint sima séta van húz, húz, húz. A megfordulós módszert tanultuk a suliban, hát ez nála nem használt semmit. Hónapokig forogtam vele az utcán, mint a hülye, semmi változás. Fojtó nyakörvet nem mertem soha rátenni, előbb megfulladna, minthogy abbahagyja a húzást. Ajánlották a súlypont lejjebb helyező módszert, ezzel javult valamennyit a helyzet, de 35 kg tiszta izom a kutya, nem bírom ilyen pózban vinni sokáig erőnlétileg. Amikor 1.5 éves lett változott az anyagi helyzetem, szóval magán kiképzőt nem tudok fizetni sajnos. Nagyon utálom pórázon vezetni, de sajnos jelenleg olyan helyen lakom, hogy muszáj. Egyébként aranyos, okos kutya, ha nincs pórázon nincs vele gond, de amint kattan a karabíner megbolondul. Nagyon el vagyok keseredve. :(
2016. ápr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Higgany ***** válasza:
0%
A foxym elhúz ha biciklin vagyok, minek szoktassam le róla? :D
2016. ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az enyém egy bull típusú keverék. Kutyákhoz nem húz, emberekkel is barátságos. Szépen ül, fekszik stb, de ha séta van, szinte ráhasal az aszfaltra annyira menne. Oldalra le a fűbe szaglászni. Miután elfárad szebben jön, de azért feszül a póráz. Szeretném ha laza pórázon jönne láb mellett. Forgolódtam vele én is, de semmi. Erősen megtartani sem lehet mert képes úgy is húzni és az csak neki rossz. Vagy kapjon egy hámot azt hagy húzzon, azzal is erősödik? :D amúgy ha megállunk leül szépen, nem akar kitörni, elvan nyugisan, csak ha menni kell akkor megy, de nagyon...
2016. ápr. 26. 11:40
 7/11 anonim ***** válasza:

hámot ne, ha nyakörvben nem tudod megtanítani rendesen sétálni akkor a hámban simán el fog rántani. fojtót, haltit próbáltad? ezekkel elég gyorsan lehet látványos eredménynt elérni, ha jól használod. de egy sima nyakörvvel is megy, ha tényleg akarod.

ne engedd neki egyszerűen. amíg nem engeded neki addig jöjjön a lábad mellett. ha érzed, hogy nem megy akkor inkább szenvedj vele és menjen melletted két métert aztán mondd neki hogy mehet és engedd laza pórázra hadd szaglásszos, de soha ne hagyd rá. fogd rövid pórázra ha kell, rántsd magad mellé (ne húzd, rántsd! hirtelen). ha szépen jön melletted akkor dícsérd.

2016. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megtartani meg tudom, csak ha egy órát sétálunk képes egy óráig láb mellett feszes pórázon fuldokolva menni. Ha megállok vele lehet lazítani, akkor elvan, vagy leül. Ha indulok akkor viszont kilő a kutya... :/
2016. ápr. 26. 12:17
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, az én kutyám is húz. Ezért minden séta előtt labdázunk kb. 20-25 percet, valamennyire lefárad, utána már jön szépen. A gond az, hogy itt rengeteg kutya van, és azok fele húz a kerítések mellett. Sokszor inkább elviszem a ligetbe, ott tud szépen láb mellett menni. De szoktam flexivel is sétáltatni, akkor oda-vissza szaladgál, szaglászik, utána ha rövid pórázra veszem, már nem húz.
2016. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt a németjuhászom (tökéletes azóta se lett) de van két dolog.

1. Nekem pl, az az elvem, hogy azért viszem ki sétálni szerencsétlent, hogy felfedezze a környezetét. Mi a fenének ne engedném oda egy fához vagy oszlophoz szimatolni. Persze mindezt szigorúan laza póráz esetén, én kell odaengedjem, ne pedig ő húzzon oda. Vettem egy állítható hosszú pórázt (nem flexit, hanem vásznat, ami karabinerrel állítható) és ha nincs nagy mozgás az utcán, akkor úgy viszem, hogy az út bal oldalán sétálok én, őt meg odaengedem az út melletti padkára, árokba. Ott baromi jól elvan. (kertesházas környék)

Másik, hogy én is forogtam az elején, esküszöm már hülyének néztek. De nem jött be. Ami nekünk bevált, az az, hogy megállok. Semmi mást nem kell csinálnod, csak amikor éppen ezerrel húzna előre, hirtelen megállsz. Ez gyengébb fizikummal is megoldható, mert a hirtelen megfeszülő póráz ereje simán visszarántja, nem neked kell rángatni. És a 'mondanivalója' is más. Ha újra meglazult a póráz, akkor lehet tovább menni. Ez is melós, de kevésbé néznek hülyének :-)

2016. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!