Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász első kutyának?

Németjuhász első kutyának?

Figyelt kérdés
Régebben volt egy keverék kutyám, de úgy igazán ez lenne az első. Ti ajánljátok?
2016. ápr. 26. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Csak sok foglalkozást igényel!
2016. ápr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Jó választás lenne, mert a németjuhász nagyon jó kutya. Könnyen tanítható, hűséges, játékos, nagy gond nincs vele ha foglalkoznak vele.
2016. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rengeteget foglalkoznék vele. Kb. mennyi idő amennyit a behívására kell szánni? (míg megtanulja)
2016. ápr. 26. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Kutyafüggő. A németjuhász kutyák okosak, könnyen tanulnak, viszonylag hamar meg is tanulják az alapszabályokat.

Az én németjuhász kutyám is okos, egészen addig amíg a skótlogó fülű szintén okos macskám nincs a közelben. Onnantól kezdve a kutya "bolond" lesz, és úgy viselkedik mintha süket lenne. A macska előbb bejön a lakásba a hívó szóra mint a kutya. A "fekszik" vagy "lábhoz" parancsszavakat is előbb megoldja a macska..Mert a kutyát ilyenkor nem érdekli más, csak az, hogy miképpen tud a macskával játszani.. Szinte pitiskedik neki. De ha nincs a közelben a macska, mindent megcsinál..

Azt, hogy mennyi idő mire betanulja a parancsszavakat, rajtad múlik

2016. ápr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
A németjuhász az egyik legokosabb és hűséges kutya. Nekem is németjuhászpm van most 5 hónapos egy hét alatt megtanult szóra ülni. Ezt a behívás dolgot nem igazán értem, de ha arra gondolsz, hogy mikor szólsz neki bemegy hozzád a házba vagy odamegy hozzád akkor az nem túl nehéz feladat megtanulnia. Az enyémet alig lehet kiterelni a házból ha bejön, mert imád bent lenni és a cicával játszani :)
2016. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4: Mert a macska a falkavezer. Amugy ez nem ritka.


Szerintem is remek valasztas lehet a NJ csak nem szabad elfeledkezni a fajtaigenyrol az pedig a MUNKA. Erdemes vele valamilyen tanfolyamon resztvenni, egyreszt a kutya(barmelyik) nagyon elvezni szokta masreszt kielegited a munka utani vagyat.

2016. ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia:)

Nekem is németjuhászom van. Igazából az első saját kutyám ő.

Hát mit mondjak. Bármikor hallottam is a kutyasulikról elhessegettem a gondolatot. Nekem ez nem kell, megy ez a nélkül is :D. Ami igaz is volt hiszen remek, okos kutyám volt. Okosabb mint a többi a környéken. Aztán egyszer úgy döntöttem, hogy elmegyek vele suliba. Hihetetlen volt. Egészen más szint. Tökéletes a németjuhász társnak, kezdő kutyának, de(és figyeljetek mert ez tényleg fontos) mindenképpen kutyasulit ajánlok. Főleg azért is mert nagy, akaratos legalábbis egy tacskóhoz vagy egy mudihoz képest. Behívásról annyit, hogy szerintem mire tényleg rendesen megtanulja az egy jó év lesz. Vagy kicsivel kevesebb. Méghozzá azért mert kölyök lesz a kutyád és bármi ami egy kicsit is érdekes (szag, pillangó, akármi) úgy elviszi a figyelmét mint a fitty. Ez nem baj, majd kinövi. Plusz suli nélkül önerőből szinte lehetetlen tökéletes behívást(vagy bármi mást elérni). Ha létezik olyan hogy tökéletes egyáltalán.

Mondok egy példát: Régen, suli előtt is odajött a kutya ha szóltam. Bármikor igazából. Sose ment tőlem messzire. Viszont ha meglátott egy másik kutyát macskát (lovat!) stb. se kép se hang szaladt amerre akart. És ez a nagy különbség most, ha füttyentek egyet azonnal odajön és besorol mellém és addig nem mozdul mellőlem amég nem engedem el. Illetve sokkal egyszerűbb jól megtanítani valamit mint rosszul és kijavítani. Ül fekszik mindent elölről kezdtünk a suliba. Ami nem volt baj hiszen az előtt kb 15 méterre tudtam elmenni tőle úgy hogy ő fekve maradt. Most meg a 40-50 méter simán megy.

Amúgy ajánlom a fajtát hihetetlen sok oldalúak, okosak és remek kutyák. Saját személyiségük van.:D

Kívánok neked boldog kutyás éveket!


u.i.: egy alap behívást nagyon hamar meg lehet tanítani. Illetve egy nagyon jó szintre is viszonylag könnyű megtanítani. A többi az, hogy 100%-os legyen az meg sok sok gyakorlással és nagy fegyelemmel érhető csak el.

2016. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem simán. A mudi nem tetszik? Az sziluettre nagyon hasonló, csak még szolgálatkészebb és magyar fajta. Egy szolgálatkész törpe németjuhász.

Támogassuk a hazait.

Vagy ott a Jedi visszatérben szereplő evokokra hajazó pumi.

https://www.youtube.com/watch?v=bN53pPA7skQ

2016. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!