Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a huskyról?

Vélemények a huskyról?

Figyelt kérdés
huskyt szeretnék, mondanátok pár dolgot róla? kertben tartanám, de néha lakásba is bejöhetne. Mekkora helyre van szüksége? a kertünk 40-50négyzetméter az előkertünk pedig 20, de ezek külön vannak. szinte naponta járok futni pár kilómétert. Sokat szoktak ugatni? tudom hogy ez kutyafüggő, de mégis mik a tapasztalatok?:D
2010. ápr. 7. 16:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%
Annyit tudok róluk,hogy öreg korára megkattannak.
2010. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
:DDDDDD
2010. ápr. 7. 16:53
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
[link] Nekem eggy 14-éves Malamut-om van sokmindenben hasonlitt a husky-ra.Sajnos elég beteges már de nem kattant meg. Ugatás helyet inkább vonyítani szoktak (idegesitőbb mint az ugatás). Nagy teruletet szeret és magas szőkésbiztos keritést ígényel! A futást szeretik de nagy melegben nem ajánlott.
2010. ápr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

A kertben legyen árnyék,mert nyáron anélkül megbuggyan. 50 négyzetméter kevés neki. Kevés, ha csak pár naponta jársz futni, a husky-nak naponta legalább 10 kilométer gyors tempójú futsára van szüksége, és ezt vedd szó szerint. Biciklivel is lehet vinni "sétálni", de ez eléggé balesetveszélyes.

Télen mindenképpen húzass vele szánt, élvezni fogja.


Általánosságban elmondható, hogy dajkálásra annyira nem vágyik, kimondottan munkakutya, és ekként is kell vele bánni. Háziállatnak nem igazán ideális...


Az ugatás másodrendű dolog, ha nem kapja meg a napi mozgáadagját, akkor tényleg bekattanhat, és akkor sokat fog ugatni.


Sajnos sokan nem tudják, mit jelent husky-t tartani, elbűvöli őket a szépségük, de amint beszerzik a kutyát, sokan hónapok alatt kiábrándulnak belőlük (éppen azért, mert nagyon sok időt és energiát igényelnek). Jól gondold meg, hogy ezek után is akarsz-e husky-t...

2010. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%
Én nagyon szép kutyusnak tartom őket.
2010. ápr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk is huskynk van 14 éves és nem buggyant még meg.Szerintem elég jó kutya vagyis elég mozgékony.Figyelni kell majd séta közben nehogy elhúzzon mrt akkor aztán nincs megállás:Dmeg hát..vadászatra kész.mikor szomszédba voltak tyúkok ellopta aztán átkerült a mamáékhoz,mert nem akartunk nagy kárt.ugy szánhúzó kutya szval szereti a telet
2010. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Akiteki ***** válasza:
96%
Kedves kérdező: Bármilyen huskyval kapcsolatos kérdésedre szívesen válaszolok, de nem itt a sok idétlenség közepén. Ha érdekel, keress meg: akiteki@gmail.com.
2010. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
28%

Szia Kedves kérdező!

Nekem is husky-m volt! Nagyon jó házőrző, de csak akkor ugat, ha kell! Nekem szuka volt, de nagyon ritkán vonyított csak! Napota kivittük őt sétálni 2x, és nem volt semmi baja! Nagyon családcentrikus, tehát mellette biztonságban voltak a gyerekek is, mert megvédte őket embertől, kutyától egyaránt! Soha nem kattant meg! 13évig volt velünk..... Jaaa, és soha nem futottunk vele napi 10km-t!

2010. ápr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Akiteki ***** válasza:
96%
Házörző husky? Na ezért mondtam, hogy nem itt válaszolok, hanem mailben, ha érdekel. :)) Előfordulhat, hogy ha husky is volt a lelkem 10000-ből 1 jelez, esetleg félelemből támad idegenekre. De semmi ilyesmi nem jellemző a huskykra.
2010. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
A husky nem is tud igazából ugatni, inkább csahol és vonyít, de nagyon ritkán. egyáltalán nem házőrző, ha rendesen mozgatva van(sok futás naponta) akkor elvan, de nagyon szökőművészek, a kerítés alatt fölött, bárhol átmennek, hiába van atombiztos kerítés.
2010. ápr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!