Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy németjuhásszal mennyi...

Egy németjuhásszal mennyi idős korban érdemes elkezdeni agilityre járni?

Figyelt kérdés
Csak hobby szinten szeretnnék vele járni természetesen az ízületeire odafigyelnék, ezért is írtam a kérdést.

2016. ápr. 27. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem hobbi szinten sem, egy dp-re hajlamos fajtánál én nem kísérleteznék.


Amúgy bármiféle sportot 1,5 éves kor után érdemes,előtte nem.

2016. ápr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Másfél év után. Előtte ajánlatos, főleg a váll és könyök röntgen, persze, a csípőjé is.
2016. ápr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

fél éves kortól is lehet menni járni, csak akkor még nem az ugrálásokról szól, hanem az alapozástól. ha jó helyen kezdesz ahol nem sietnek, akkor lehet korán is, sőt, még segít is, hogy kicsinek hozzászoktatod mindenhez. egy éves koráig csak földre tett lécen menjen, így is prímán meg lehet tanítani a kerültetéseket, szűkfordulókat. egy éves kortól lehet kezdeni lécen ugratni, folyamatosan, lassan, ötcentinként emelgetve. szlalom is csak egy éves kortól, zónás alapozásokat lehet korábban, de csak földre téve, ne romboljon bele egy emelt zónába kölyökként.

ha el is kezded egy éves kor alatt az alapozást, egy évesen nem árt leszűretni, mert ha esetleg baj van, akkor ne ugráljon vagy ne maxin, de hobby szinten csak játszani futhat akár földre tett léceken egész életében, vagy 5-10 centin.

2016. ápr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kedves első tisztábaan vagyok a dp hajlamossággal, ezért figyeltem oda a tenyésztő kiválasztásánál és ezért lesz leszűrve ő is 1 éves korában. Ha a fokozatosságot betartom és kellően edzett lesz az izomzata szerintem nem lesz baja, nem szeretném a széltől is óvni. A többieknek köszönöm szépen a válaszokat:)
2016. ápr. 27. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!