Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pécsett keresek csivavát?

Pécsett keresek csivavát?

Figyelt kérdés
pécsett lakom, most költözünk egy egyszobás kis garzonba barátommal. arra gondoltunk, mivel mindketten szeretnénk egy kutyust, de garzonba nem ajánlott nagy kutyát vinni, igy csivavára gondoltunk. nem tudja vki h merre tudnék körülnézni-nem szeretnénk fizetni érte-Misinára gondoltam, nem tudom ott van-e
2016. ápr. 27. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta csivavát ingyen biztos, hogy nem kapsz sehol.

Amúgy valamennyit menhelyen, fajtamentésnél is kell fizetni a kutyáért, persze nem annyit, mint egy fajtatiszta tenyésztőtől vettért.

2016. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Még egy menhelyi kutyáért is kell fizetni valamennyit, nemhogy egy fajtatisztáért... Ha ennyire spóroltok rajta, mi lesz ha bejön valami nagyobb állatorvosi költség?
2016. ápr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Ingyen kutya nincs :D
2016. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van:( de szerintem 1 szinttel jobb (mondjuk én nem vennék így sem kutyát) mint az a szaporító aki a pénzt látja a kutyákban, ha ingyen adja valószínű besikeredett alom v ilyesmi....

De ha már úgyse akartok érte fizetni nézzetek szét először a menhelyen nagyon sok kisméretű csivavához hasonló kutyát lehet találni:)

2016. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

A kutyát megvenni a legolcsóbb, ha erre se telik, akkor miből szeretnétek eltartani?


Ha kifogtok egy beteg kutyát (allergia, epilepszia, légcsőszűkület, térdbajok, stb) miből szeretnétek kifizetni az akár havi 20-40 ezer forintos állatorvosi költségeket? Csak mert általában az ilyen kutyáktól szabadulnának az emberek ingyen, hogy másnak a nyakába varrják ezeket a költségeket.

2016. ápr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 bollocks ***** válasza:
26%
Inkább ne legyen kutyád.
2016. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon sok okos ember van itt esküszöm...majd én eldöntöm legyen-e kutyám vagy sem, am nyilván annyit fizetnék amennyit egy menhelyen kell, és ott megmondják ha vmi baja van a kutyának...mi az h nem telik? nemtudom ezt ki mondta, de igen flegmázni kell, nyílván azért írtam ki a kérdést h a parasztok hozzászóljanak...lehet rosszul fogalmaztam, minimálisat fizetnék érte, és nem muszáj csivava legyen, a fontos h kistermetű maradjon..
2016. ápr. 28. 14:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

figyelj nem flegmázni akarnak itt sokan, csak egyszerűen szörnyű ami ma megy az országban:(

[link]

[link]

nézd meg a képeket és olvasd el a cikket. Sokan harcolunk a szaporítás ellen. Az igaz, hogy sokak inkább neked esnek, minthogy elmagyarázzák a dolgokat, mert őszintén aki nem jártas az állatvédelemben nem feltétlen tudja ezeket a dolgokat. Én is akkor találkoztam vele (1-2 éve) amikor elkezdtem menhelyekre kijárni. (mondjuk ettől függetlenül kutyát eddig csak tenyésztőtől vettünk)

Igazából sokan arra akarnak kilyukadni, hogy:

1. ne támogass szaporítót, mert ez így ördögi kör, ha van kereset mindig esz kínálat.

2. Inkább adj ki többet egy szűrt pártól született kiskutyára, és a későbbiekben csak oltásra járj vele. Ha szaporítótól veszed nagy rá az esély, hogy beteges lesz, korán elmegy, gondolom ezt nem szeretnéd, ráadásul az állatorvosok nem mondanám, hogy olcsón dolgoznak.

3. Ha nem szeretnél sok pénzt kiadni inkább menj el néhány menhelyre és nézz szét az ott lévő kutyák között:)

Remélem segítettem:)

2016. ápr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsónak! nagyon sokat segített...egyébként írtam is h a Misinára gondoltam, és tényleg nem muszáj egy fajta, lehet bármilyen kistestű kutyus. nem tudod véletlenül hogy ott találok-e?
2016. máj. 1. 09:19
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, fogalmam sincs, mert én Debrecenben élek, de menj ki párszor ismerkedj össze a gondozókkal, mond el, hogy milyen kutyára gondoltál. Ők fognak tudni segíteni, hogy a náluk lévő kutyák közül kik jöhetnek szóba. Biztos lesz pár hét, az ismerkedésre, elő+utókontroll és ha minden simán megy, akkor cuccolhat is a kis kiválasztott:) Sok sikert hozzá, remélem megtaláljátok a megfelelő kutyust:)
2016. máj. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!