Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek milyen fajta kutyátok...

Nektek milyen fajta kutyátok van? Lakásban tartható? Mennyi az etetése egy honapban?

Figyelt kérdés
Csak azert kerdezem mert kutyat vennék,de nem tudom milyen fajta legyen.
2016. ápr. 28. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod, milyen fajta legyen, akkor érdemes a menhelyeken körülnézni.

Rengeteg egyedi keverék kutyus vár gazdira.

Nekem staffi jellegű menhelyi kutyusom van, kinti-benti tartással, de csak lakásban is tartható, ha jól le van mozgatva. Etetés: attól is függ, mivel eteted, de egy középtermetű kutya kajája kb. 10-12 ezer Ft/hó.

2016. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valami rettenetes keverék kutyám van, J.R. terrier "jellegű", vidéki szaporítótól állatvédők által mentett kis tízkilós vakarcs. Elég vegyesen etetem, kap R.C. tápot főleg, meg mi itthon gyakran eszünk csirkét, abból mindig úgy veszek többet, hogy neki is jusson, szereti amúgy a sárgarépát, az almát, a görögdinnyét és a tojást is, ezekből is szoktam csempészni a táljába. Olyan 15 ezer a havi Fressnapfban otthagyott összeg, ebben a kakászacskó is benne van, meg a jutalomfalatok.


Lakásban tarható, van kertünk is, de ki nem megy magában, csak ha én is kint vagyok. Amint beindulok, pattan fel és jön, nem szeret egyedül lenni egy percig sem. A mozgásigénye rettentő nagy, már 8 éves, mégis napi 1,5 óra reggel (közeli erdőben) labdázás-keresgélős játék délután és 30 perces "mini" séta kell ahhoz, hogy otthon nyugton legyen a nap további részében. Ha bármi miatt valamelyik kimarad, akkor nyűgösködik és rombol, tehát ez a napi minimum. Így leírva nem tűnik soknak, de komolyan gondold át. Napi minimum 3 óra minőségi időt csak a kutyádra fordíthatsz. De ha kicsit is felelősségteljes vagy, akkor nem fogod áldozatnak érezni, sőt.

2016. ápr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

border collie-szereti kipakolni a kukát a miénk, de nagyon sokan tartják lakásban is. szóval nálunk inkább kint van, nyáron bejöhet amúgy meg a garázsban alszik. ő britet eszik.

jack russell-ő teljesen jól elvan bennt, egész nap alszik ha le van mozgatva :) ő pedig belcandót eszik

kb 5000-7000 a két kutya etetése havonta

2016. ápr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lakásba a nagytestű terület és pásztor kutyák nem tarthatóak. A többi fajta megfelelő mozgatás,foglalkozás mellett a lakásban szinte csak alszik.


Nekem egy Havanese és egy Bichon Frise színesíti mindennapjaimat.

Természetesen lakásban vannak.


B. F 14 éves, gyomorkímélő táp kell neki ami havonta 6500 ft.

Hava meg Panzi Fit Activat eszik 3800 ft körül van 4 kg- ez neki kb 2-3 hónapra bőven elég.


Viszont ne ezek alapján válassz kutyát,attól,mert xyz ilyen olyan kutyát tart és minden oké,nem biztos,hogy mondjuk éppen hozzád való :)


Első körben kutya választás előtt mérlegelned kell.

Feltétlenül fontos egy fajtát találni vagy akár egy keverék is jó,vannak kölykök is szép számmal a menhelyen.

Utána érdemes elgondolkodni kicsi-közepes-nagytestűt szeretnél e.Minél nagyobb a kutya annál több mozgás kell neki,illetve költségek is nagyobbak.

2016. ápr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha az anyagiak nagyon szempont, akkor vedd figyelembe az én történetemet is: másfél éves volt a kutyám, amikor elkezdődött, hogy minden hónapban pár napig nem evett, hányt, levert volt. Orvostól-orvosig jártunk, mind adott neki valamit, amitől abbamaradtak a tünetek, jobban lett, de következő hónapban megint visszaesett... nem cifrázom, rettenetes összegeket hagytam ott az állatorvosoknál is, végül kiderült, mi a gond a gyomrával és azóta csakis speciális hipoallergén tápot ehet, ami méregdrága.
2016. ápr. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amstaffom van, de ha első kutyád lenne, akkor nagyon ne akarj ilyet.

Egyébként igen, lakásban tartható (inkább oda való), a kajája havi 10ezer, plusz az ízületvédő, amit 1,5 éves koráig kapott, ill. 7-8 éves kora után újra kapni fog.

Jó esetben ennyibe kerül a kutya. Ha beteg lesz, baleset éri, akkor több tízezer (vagy 100).

Mindig legyen tartalékod vészhelyzetekre.

2016. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!