Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történt a kutyámmal? Vajon...

Mi történt a kutyámmal? Vajon miért pusztult el? (további lent)

Figyelt kérdés

A kutyusom egy 5 éves kan kaukázusi medveölő és németjuhász keverék volt. Kedden még boldogan szaladgált. Szerdára szomorú lett, elkezdett hányni, beesett a hasa és nem evett, csak ivott. Az állatorvosunk, aki születése óta kezelte, oltotta stb, azt javasolta adjunk neki hashajtót, mert észre vettük, hogy kakálni sem bír csak erőlködik, mert valószínű valami olyat evett ami bántja nagyon az emésztését.

Tegnap még adtunk is neki, de nem használt. Ma már fel sem kelt nagyon. Egyszer kakilt, de véreset. Nagyon szomorú volt. A doki ma reggel megnézte. adott neki 3 inekciót, meg mondta hogy az állatpatikában mit vegyünk és azt ma reggel este, meg holnap reggel is adjuk neki, és ő holnap délelőtt jön megint megnézni, hogy hogyvan.

A kutyus azonban nem élte meg a holnapot. Ma délután elpusztult.

Nem értem mi történhetett.

Mérgezésre azért nem gyanakszik a doki, mert azt mondta annak más jelei/tünetei is lettek volna. De ivott, nem vérzett be a szeme, semmi ilyesmi.


Volt esetleg valakinek már ilyen?


Nem hagy nyugodni, hogy mi történhetett!

:(



2016. ápr. 28. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Sanszos, hogy akár bélelzáródás, vagy bélcsavarodása lehetett. Tanulság....ilyen bizonytalan tüneteknél nem kihívjuk az orvost, hanem beszállítjuk egy jól felszerelt rendelőbe, ahol akár UH, vagy bármi más vizsgálatokat el tudnak végezni. Ránézésre csak találgatni tud minden orvos.
2016. ápr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Oltásai megvoltak? (Évente nem csak a kötelező veszettség elleni, hanem a kombinált is, ami parvo ellen is véd?)


Hashajtót hányó kutyának???

Nekem az állatorvos kicsit furcsa.

Milyen injekciót kapott? Mire valót? Mit kellett neki vennetek a patikában?

Láza volt a kutyának?

2016. ápr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
az is meg lehet hogy valami mérget evett vagy éppen megmérgezték
2016. ápr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Ó jézusom. Szegény kutya. És szegény te, nagyon sajnálom. Ilyen van, hogy kettő nap alatt elmegy egy kutya, így a semmiből előugrik a halál?


Hát ilyenkor nem szégyellem, hogy már kétszer is hazaküldtek minket a rendelőből, hogy semmi baja a kutyámnak, ne aggódjam túl minden lélegzetvételét. :( A jövőben, ha majd lesz még négylábú társad, te is vágódj kocsiba és vidd el a szokott orvosához (nagyon fontos, hogy minden kutyának legyen állandó orvosa, jobban ismeri, jobban odafigyel rá) mert kijárós orvos igazából nem tud sokat kezdeni, csak felületesen "tüzet oltani". Esetleg kérhetsz boncolást, hogy ne kelljen évekig ezen rágódni, hogy mi lehetett a baj szegénykével.


És hé... ne rágd magad. Legalább öt boldog éve volt, az is nagy dolog.

2016. ápr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Hogy pontosan mi baja volt, azt boncolás deríthetné ki. Mindenesetre ehhez az állatorvoshoz többé ne vigyél kutyát, mert ha pl. bélcsavarodása volt, műtéttel megmenthető lett volna, csak ahhoz rendesen ki kellett volna vizsgálni, nem hashajtózni látatlanban. :(
2016. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

A kérdésedre a válasz: egy hozzá nem értő állatorvos. Ilyen tüneteknél minimum egy hasi ultrahang és/vagy röntgen lenne az alap, mert ahogy írták korábban, simán lehetett bélelzáródása akár valamitől, amit lenyelt, akár attól, hogy megcsavarodtak és összetapadtak a belei. A macskánknak volt ilyentől spontán, részleges bélelzáródása. Reggel nem evett, hányt, délután 2-re amikor nyitott a rendelő már az orvosnál volt, bent is tartották kontrasztos röntgenre, aztán műtötték, ennek már lassan másfél éve.

Ha ez a lehetőség nem jutott az állatorvosotok eszébe, akkor én is azt mondom, nézzetek másik állatorvos után. Rendben, hogy ez egy házhoz járó doki, de mondania kellett volna, hogy ezt így nem tudja diagnosztizálni, hogy lehetséges a bélelzáródás és annak megállapításához be kell vinni állatkórházba valahova.


Nagyon sajnálom a kutyust. :(

2016. ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Itt a doki hanyagsága miatt pusztult el a kutyátok.


Bélcsavarodás az pár óra alatt elviszi a kutyát, 2 napig nem tudott volna élni bélcsavarral,szerintem.



Ha van lehetőségetek boncoltassátok fel egy szakrendelőben,én kíváncsi lennék rá hogy mi okozta a hirtelen halált.


Ezeket a házhoz járós dokikat csak oltás miatt lehet hívni más miatt nem.


Ránézésre adott neki vmit,azt se tudta mi a baja.


Milyen injekciót kapott?

Nem mondta milyen betegségekre gyanakszik?

Illetve nektek mit kellett volna kiváltani?


Véres hasmenése volt vagy normális volt a kaka csak véres?


Mit hányt? savat,vizet?


Én még azt sem tartom kizártnak,hogy netán vmi szöges virslit/kenyeret bedobtak neki éjszaka és kilyukasztotta a belét vagy vmi :(


Ha lesz a jövőben kutyátok,ha kell inkább utazzatok,de felszerelt rendelőbe kell vinni a kutyát.


Nekem nem egy ismerős szívta meg házhoz járóssal,félre kezelték már a kutyájukat,macskájukat.



Inkább kocsiba pattannak és utaznak fél órát akár autóval akár busszal,de rendes rendelőben lássák el a kutyát.

Rendelőben hasi ultrahangot csináltak volna és lehet kiderült volna mi a baja,megműtik és élhetett volna :(

2016. ápr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Azért halt meg a kutya,mert nem vittétek el egy normális rendelőbe.

Meg kéne már tanulniuk az embereknek,hogy a kijárós orvos arra nagyon jó,hogy oltást adjon,de másra nem.

Azt hitted,belelát a kutyába?

2016. ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó, hogy te mekkora paraszt vagy!! Miért kell ilyen stílusban íri?? A kérdező szerette a kutyáját most vesztette el, te meg leállsz vádaskodni, ráadásul ilyen stílusban... Igen lehet, (de nem biztos) hogy élne még most is ha felszerelt rendelőbe viszek, de könyörgöm már megtörtént azzal, hogy nekiesel nem fog feltámadni a kutyája!

Részvétem a kutyus miatt, szerintem is esélyes, hogy valami szöges kaját dobtak be neki:(

2016. ápr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%
Esetleg tanul belőle és a következő kutyát már meg tudja menteni egy normális orvos.
2016. ápr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!