Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erdei séta, ahol szinte egész...

Erdei séta, ahol szinte egész idő alatt szaglászik, fárasztja a kutyát?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 29. 11:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Mi a kérdés pontosan?

Igen, az erdei séta fárasztja a kutyát és igen, szaglászni is fog. (én még nem láttam olyan erdőt, ahol egy kutya ne találna magának elég szaglászni valót)

Ha nem értem a kérdés konkrét sétahelyre vonatkozik, akkor legalább megye szinten belőhetnéd, hogy hol laktok.

2016. ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Na, átvettem a stílusod :D Szóval, ha nem értem, és a kérdés egy konkrét sétahelyre vonatkozott...
2016. ápr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Úgy érted,hogy nem akarod mozgatni csak szaglásszon pórázon vagy anélkül sétáltok és majd a kutya lefárad??


Hát attól függ mennyit sétáltok, 2-3 óra intenzív séta mellett vmilyen szinten lefáradnak a kutyák, de kb fél óra szunya és újra pörögnek.


Egy szaglászás nem ér fel egy labdázással,futkorászással.

2016. ápr. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Agyilag fáraszthatja, mert lefoglalják az izgalmas szagok. Hogy fizikailag mennyire fárasztja, az függ a séta nagyságától, a terepviszonyoktól, és hogy milyen fajtájú, mozgásigényű a kutya.


Pl. egy bulldogot egy kényelmes szaglászós séta is eléggé lefáraszthat, egy border collie-t nem fog.

2016. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azt kérdezi, hogy a szaglászós erdei séta fárasztja e a kutyát.
2016. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Attól függ melyiket. Mi egy hegy lábánál lakunk, gyakran elindulunk felfelé a sétaösvényen (mármint a turista útvonalon, a fák között, nem az aszfalton) a kutyám kettő órai szabadon futkosás és szimatolás után hazaérve hozza nekem a kis játékát, hogy akkor most játszunk kötélhúzósat. Eközben nekem diszkréten lerohad a lábam a fáradtságtól. :D Terrier a szentem. De élvezi, meg boldog tőle, de kifejezetten fáradtnak nem nevezném utàna.
2016. ápr. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Jaja a szaglaszas "ki tudja nyirni" agyilag, plane egy erdo. Most mikor berobbant a termeszet a mi kiskutyank akinek ez az elso tavasza kb. a fel erdot felszippantana. Kozben fizikailag is lefarad mert ide oda rohangal mert mindenhol erdekes szagok, hangok, stb.
2016. ápr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

Másképp, mint egy kontrollált séta.


És meggyőződésem, hogy sokkal kevésbé fárasztja le agyilag.


Igen, inger gazdag környezet. És?


Egy kontrollált sétának pont az ellenkezője miatt fárad le agyilag egy kutya, amiatt, hogy nem azzal foglalkozik, amivel csak akar, ide oda szaladgálva, mindig más szagnyomokat követve.

Mivel neki ez tök természetes, egyáltalán nem jelent pszichés kihívást.


Ellentétben egy fegyelmezett sétával, ahol feladatul kapja a követést, komoly kihívást jelent neki, hogy nem kalandozhat el a figyelme, nem teheti meg, hogy 10 másodpercenként másra figyeljen, ami épp adódik, folyamatos koncentrációt igényel.

2016. ápr. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Bocs, ha nem volt érthető. Szóval két éves német juhász, eddig rengeteget foglalkoztunk vele, de most betegség miatt nincs rá lehetőség. Ezért kivittük az erdőbe, ahol flexipórázon (elengedni nem merjük, mert itt megbüntetnek, vagy elszalad egy nyúl után, és lelövik, stb) sétáltattam, közben rengeteget szaglászott. Nem mentünk labdázni (máskor legalább félóra labdázás van) és nem sétáltunk a városban, szóval nem tudom, ez most helyette elég-e a lefárasztáshoz. Kb. egy órás volt az erdei szaglálós séta.
2016. ápr. 29. 13:23
 10/17 A kérdező kommentje:
szaglászós séta
2016. ápr. 29. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!