Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "vigyorog" állandóan a...

Miért "vigyorog" állandóan a kutya?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 8 éves puli keverék kan kutyája.

Úgy vettem észre, mintha kicsit tartana tőle a kutya, nem mer addig odamenni a táljához amíg a párom a közelben van, amint látja hogy közeledik gyorsan kitér az útja elől ilyesmi. Pedig állítása szerint sosem bántotta, és szokása az, hogy vigyorog, tehát csukva van a szája, csak felhúzza az ajkát és kilátszik az egész fogsora.

Ezt miért csinálja?

Engem szeret a kutya, de ha én hívom akkor hozzám is már így jön, hogy vigyorog, meg amíg simogatom vagy ilyesmi akkor is kb végig így van a szája.

Nem agresszióból, mert amúgy nagyon jámbor kutya, meg jön mindig hozzám simiért, meg a szmén látszik hogy semmi agresszió nincs benne ilyenkor.

Miért csinálja? Fél vagy mi?


2016. ápr. 29. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Talán valami rosszat csinált amiről nem tudtok de ő szégyenli. Más ötletem nincs.
2016. ápr. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor a szégyenkezést jelzik a kutyák így?
2016. ápr. 29. 17:36
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Neha nagyon keves kutyanal elofordul az ugynevezett submissive grin. A mi kutyank is ilyen (shiba), egyszeruen igy jatszik, hogy felhuzza az inyjet de kivulrol ez felelmetes tud lenni. Ez visszavezetheto a farkasokra, akik a tevhittel ellentetben(filmekben az nez ki jol) az inyfelhuzas nem agressziot, hanem megadast/kedvesseget jelent.

( [link]


Ezzel nincs semmi baj, valtozni nem nagyon fog, sajnos meg a kutyaiskolakban sem ismerik/kezelik ezt jol (nekem is volt konfliktusom belole) emiatt nagyon "felrekezelhetik" a kutyat.

2016. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami az ételt és a kitérést illeti, egyáltalán nem tart a párodtól, egyszerűen tiszteletben tartja a kinyilvánított birtokát, és a személyes szféráját.

Példaértékű magatartás, ami egy munkakutya tekintetében, ami a gazdája minden tudat alatti gondolatának, rezdülésének a reakcióira lett kitenyésztve, egyáltalán nem meglepő viselkedés.


Ami a túlzott "mimikát " illeti, jól ismerve a fajtát, könnyen elképzelhető, hogy alaposabb lefárasztás segítene a dolgon.

Nem mint ha alapvetően emiatt segítségre szorulna, de gondold el, ez a fajta napi 10 órányi kemény munkára, komoly mentális feladatokra, több száz másik állat kordában tartására lett kitenyésztve.

Ha ez hiányzik az életéből, egyre több pótcselekvést fog felvenni.

Sok , agyilag és fizikailag kihasználatlan pulit láttam már, tipikus ideges, feszült, hiperaktív, időzített bomba típusokat, akik ilyen, és hasonló berögződéseket vettek fel , mert kerti dísznek voltak tartva.


Nem mondom, hogy itt is ez van a háttérben, mert nem ismerem a hátterét, csak azt tudom, hogy felhalmozódott feszültség esetén igen furcsa dolgokat láttam már, és a pulinak a hétköznapi értelemben véve, aránylag nehéz levezetni az energiáit.

2016. ápr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mindenkinek zöld kezet nyomtam.:)
2016. ápr. 29. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!