Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy és miért szökhetett meg?

Hogy és miért szökhetett meg?

Figyelt kérdés

A szomszéd telekre csak nyáron jönnek nyaralni. Tegnap hazajövet ott találtam a kutyámat. Barátnőmmel nagy nehezen áthoztuk. Aztán elmentünk biciklizni. Mire anyám hazament - úgy 2 óra múlva - elmondása szerint a kutya kint rohangált az utcán. Amikor átmásztam a kerítésen, megláttam, hogy a kutyám csontja fent van a 2 méter magas oszlop tetején... Ma hazaértünk bnőmmel, nem volt ott a kutya. A munkások - az egész utcában építkezés van, közművesítenek - szóltak, hogy látták a kutyámat az utcában oda-vissza futkorászni úgy 1 órával azelőtt. Megmutatták, merre látták utoljára. El is indultunk megkeresni, és szinte rögtön hívott anyám, hogy felhívták, hogy megtalálták a kutyánkat a vonatállomáson. (Van bilétája, meg csipje is, a bilétán rajta van a száma.)Elmentünk érte. Azóta (délután 2) bent van. A kerítésen anyám talált tegnap egy lyukat, de befoltozta. Én ma sehol nem találtam akkorát, hogy kiférhetett volna rajta. Talán átugrotta? Átlagosan 1.5 méter magas a kerítésünk, a kapunál magasabb. A kapu mellett van a magas oszlop, amin a csontját találta. Amellett van egy keskeny támfal, talán ott mászhatott át a szomszédba, onnan meg valami lyukon át ki. Talán. De hozzátenném, hogy a kutya 30 cm marmagasságú kb. 7 éves, 6 éve van nálunk, már régóta nem szökdös (utánunk szökött régebben, amikor egyedül hagytuk). Lehet, hogy az építkezés zaja miatt?

Nem tudom, mit tehetnénk. Ha van vele valaki, nem szökik meg. De anyám dolgozik, én meg tanulok, ketten lakunk itt, nem tudjuk megoldani. Nagymamámhoz vihetnénk, de lebontották a kerítést.

Szerintetek?



2016. ápr. 29. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanított, illetve van rendszeresen sétáltatva?
2016. ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit van sétáltatva? Naponta sétáltasd legalább egy órát. Ne csodálkozz, hogy nincs lemozgatva és szökik.
2016. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szerintem is naponta 2-3 sétáltasd meg és játsz is vele tanulás után egy picit .
2016. ápr. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Építs neki kennelt és oda zárd be. Vannak szökős kutyák, nálunk is van egy, ivartalanított, örökbe fogadott fiatal kutya. Kirág minden műanyagos drótkerítést, nemcsak a sajátjukat. Nálunk is kirágta, a mi kutyánk kibújt alatta, de a kapuban állva ugatott, nem ment el. Aztán magas kennelt kapott az a szökős kutya, azért meg éjszaka vonyított-ugatott, most éjszaka be van zárva a garázsukba, nappal láncra teszik.
2016. máj. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ivartalanított.

Nincs rendszeresen sétáltatva. Amikor tudom, elviszem, csak ez több tényezőtől is függ. Most nyelvvizsgázok, de eddig is szinte minden nap estig tanultam. Persze játszok vele mindig. Most időm lenne, de ínhüvelygyulladásom van, így nem tudom elvinni.

2016. máj. 1. 13:09
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 megkötni nem fogom, az nem opció. Kennelje volt, de pár hét alatt szétrágta.

Egyébként köszönöm a válaszokat.

2016. máj. 1. 13:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy szétrágta, unatkozik. Napi 1, de inkább 2 óra séta kéne, hogy ne legyen kedve szökni.

Kutyavállalás előtt pedig el kell gondolkodni, hogy az elkövetkező 10-15 évben minden nap lesz-e rá idő.

2016. máj. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!