Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora kaput ajánlanátok...

Mekkora kaput ajánlanátok nagytestű kutyához a lépcső elé?

Figyelt kérdés
Akita kutyusom lesz és mivel tudom hogy területvédő nem lenne jó ha megharapna valakit még véletlen sem. Igazából a kapu abból az okból kéne hogy félek hogy esetleg megbotlik és le esik vagy valami. És azt is tudom hogy kiskutyát nem túl jó lépcsőztetni. Ajánlanátok kaput vagy esetleg magasságot? Esetleg valami más megoldás?
2016. ápr. 29. 20:50
 1/5 elwera ***** válasza:

Én csináltam egyet, mert nem találtam sehol elég masszív fa kaput.


Az ajtókeret nálam 90cm széles.

Vettem obiban 3db 100x20centis fa polcot és ott le is vágattam 89 centisre (1 centivel kisebbre mint az ajtókeret).


Vettem egy szál vékony lécet és 2db 70centis darabot vágtam belőle. Így a kiskapum 70cm magas lett. Aztán 6db 4x30-as pozdorja csavarral összecsavaroztam a fákat egymáshoz, hogy amíg a ragasztó megköt, addig a csavar összetartsa. [link]

Vettem 3db fém zsanért és 4x20mm-es pozdorja csavarokkal hozzácsavaroztam a kiskapuhoz, meg az ajtókerethez. Utána a kaput lefestettem sötétbarnára, mert így olyan falusi színe lett és nekem így jobban tetszik.


Vettem egy rigli szerűséget is, amivel be lehetett zárni, de azt később leszereltem róla, helyette az ajtókeretre és a kapura is rácsavaroztam egy-egy kicsi L vasat, és egy erős mágnest közé raktam.


Egy rossz winchesterből szedte ki barátom a neodym mágnest.


Most ez olyan, hogy ha erősebben meglököd akkor kinyílik, de a kutya nem tudja meglökni csak az egyik irányból.


Különben át tudja ugrani, de nem meri, mert amikor egyszer átugrotta, lecsesztem érte és visszazavartam.


De ha csinálnál egy magasabbat, 4 deszkából, mondjuk egy méter magasat, azt már talán nem akarná átugrani.


Nekem is jó egyébként amikor hallják a kutyák, hogy jön valaki és elkezdenek örjöngeni, nagyban vádik a házat, akkor csak bezárom őket ezzel és kimegyek kinyitni a külső kaput.


[link]


A zsanért azt lefestettem, amúgy ilyen ezüst színű volt.

[link]

2016. ápr. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 elwera ***** válasza:
Egyébként szokták a kutyák ezt rágni, kaparni és azért van már kicsit szétkopva. Az ajtóm is kívülről már tiszta karc, mikor be akarnak jönni, vagy ki akarnak menni és és akkor így kaparják.
2016. ápr. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod hasznos infó, de nálam az a gond hogy ahogy bejössz a bejárati ajtón lépcső vezet fel a folyosóig és ez a folyosó köt össze minden szobát, én pedig nem szeretném egy szpbába zárni a kutyát. Na most ha lenne ilyen kiskapum és ne adj isten átugraná, összetörné magát szegény állat. Most azt találtuk ki hogy nem lesz kapu inkább várunk amíg nagyobb lesz a kutya. Ha nagyon terület védő lesz vagy bármikor bekövetkezik hogy legurul a lépcsőn barkácsolunk kiskaput. De egyébként a kutyuli csak 1 héten 2 alkalommal van 3-4 órát magára hagyva. Később ez változni fog.
2016. ápr. 30. 07:57
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Esetleg így érthetőbb.

2016. ápr. 30. 08:07
 5/5 elwera ***** válasza:

Ezt találtam még:

[link]


De most azért akarod a kaput, mert félsz, hogy megbotlik és leesik a lépcsőn? 4 lába van, nem fog legurulni. Az igen, előfordulhat hogy átugorja a kaput és akkor valóban összetöri magát ha a lépcsőre érkezik.


Lejjebb is rakhatod a kaput a lépcsőlábához valahogy.

2016. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!