Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális vagy én csinálok...

Ez normális vagy én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés
Normális, hogy este kitakarítok, megmosom a kutyát, kifésülöm, és másnap délre kb. lágy piszok és szőr takaró borítja a házat? Szeretek takarítani, de azért ilyen gyakran nem... A fekhelyük is pár óra alatt tiszta fekete lesz a szőrtől. Szóval ez normális, vagy mégis mit csinálok rosszul? Többféle fésűnk is van, meg Furminátor, semmit sem használ. Anyám pl. egy fehér paplant használ a fekete kutyájának évek óta és "szinte" még újnak tűnik! Igaz nincs rajta egész nap a kutya, de még fésülni sem szokta nem hogy fürdetni. Nem értem nálam mi lehet a baj.
2016. máj. 1. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:
hát vannak kutyák akik kb egész évben láthatóan hullajtják a szőrüket. Azzal ártasz sokat, hogy naponta megfürdeted ez miatt tiszta korpa lesz a kutya + sokkal jobban hullik a szőre.
2016. máj. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem vagyok ebben nagy szakértő, de szerintem pont amiatt van, hogy fésülöd és mosdatod a kutyát. Vanrajtuk egy alap védőréteg, amitől jobban összetapad a szőr, és nem hullik ki. Bár ugye ez fajtánként változó, mert pl egy magyar vizslára ez nem pont ugyan úgy igaz, mint egy ír szetterre, máshogy látszik meg a szőrük, ha hullik.

Meg mivel tavasz van, most váltanak szőrt a kutyák, és jobban vedlenek, ha pedik kifésülöd, akkor különválasztod a szörszálakat, amik így könnyebben kihullanak..

Szerintem elég csak akkor megfürdetni a kutyád, ha előtte könyékig mászott a sárban, mert nem árt neki, ha koszos. A fésülést is hanyagold, egyszer-egyszer elég az is..

2016. máj. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha nem csinálok semmit akkor meg tiszta mocskosak. Ami szintén nem kívánatos a házban. De amúgy idén egyszer fürdettem meg őket, és fésülni csak vedléskor szoktam, mert különben tönkremegy a hullámos szőrük. Amúgy meg a macskám is ilyen, nem lehet simogatni vagy lefektetni valahova mert tele lesz szőrrel, pedig őt aztán nem szoktam kozmetikázni. Azt sem értem miért nem használ a Furminátor amikor mások ódákat zegenek róla. Gyakorlatilag akármeddig fésülöm őket, nem látom, hogy csökkenne a szőr mennyisége.
2016. júl. 3. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!