Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítséget kérek?

Segítséget kérek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehetőség szerint olyan gazdik válaszát várom az alábbi problémában akinek hozzáértése és tapasztalata is van.


Vázolom a helyzetet röviden:


Pár hét múlva 2 kutyára kell majd vigyáznom -2 teljes hetet - az enyém mellett. Ismerik egymást, a vendég kutyákhoz is sűrűn járunk de még ők 1-1 rövid alkalomtól eltekintve nem jártak nálunk.


A kutyák pelenkára vannak szoktatva:(

Én úgy gondoltam, hogy a két hét alatt én ezt nem szeretném használni.

Szabadságon leszek tehát 24 órában tudok figyelni rájuk. Az egyik 2,5 éves a másik közel 8 hónapos. A nagyobbik elvégzi a dolgát ha kinn van, a kicsi szinte soha mivel nem sétáltatják napirendi szinten őket.


Az én kutyám is volt már náluk 2 hétig, de eszébe nem jutott a pelenkát használni őt rendszeresen napi 4 alkalommal levitték.


Nekem olyan nagy gyakorlatom nincs a kutyanevelés terén csupán a 6 éves kutyám jólneveltsége lehet a mérce. De most kicsit bajban vagyok.


Mint már írtam fentebb nem szeretnék pelenkát használni egy két kutyás ismerősöm szerint pedig kellene, mert pisiben fog úszni a lakás.


Lesz időm naponta akár 22x lemenni a kicsivel csak az a helyzet, hogy őkutyaságával már egyszer-kétszer próbálkoztam és a lenti sétáltatás (?) alatt nem hogy pisi vagy egyéb de még a séta is problémás.


Van valami okos ötletetek arra nézve, hogy 2 hétig ne tépjem a hajam, mert egy alapvető változás nem ennyi ideig tart, csak a vendégség:)


Az építő jellegű válaszokat előre is köszönöm:)



2016. máj. 2. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Mást nem nagyon lehet tenni, mint tényleg 22x levinni, és ha kint produkál valamit, akkor nagy nagy dícséret, plusz kedvenc jutalomfalat, vagy olyan nasi amit szeret, hogy rájöjjön, az a jó, ha kint pisil, kakil. Nem fog egyik pillanatról a másikra menni, de a két hét talán elég lesz rá :)

Mondjuk ha az ismerőseid utána ugyanúgy sz*rnak bele, és nem fogják sétáltatni, meg ugyanúgy pelenkára kényszerítik szegény kutyát, akkor igazából "feleslegesen" dolgozol vele, de legalább a te lakásodat nem pisili össze.

2016. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen az utolsó mondatodban van a lényeg, bár nem bánnám, ha sikerélményük lenne:)
2016. máj. 2. 11:49
 3/4 icu75 ***** válasza:
Úgy próbáld hogy a pelenkát ajtón kívülre rakd. Ha már oda köszönik akkor lemenni valami csöndes nyugodt helyre és terítsd le a fűbe is a pelenkát. Ha ott is megy kis darabokra vágni a pelust,egyre kisebb darabok a fűbe. Lényeg a türelem és fokozatosság.
2016. máj. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát köszönöm, de elég hülyén nézne ki egy társasházban a pelenka a lábtörlőn....


Arról nem szólva, hogy egy kölyökkutyát nem igazán fogok nyitott bejárati ajtó mellett tartani:)

2016. máj. 5. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!