Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes ivartalaní...

Szerintetek érdemes ivartalanítani két hím testvérpárt?

Figyelt kérdés

Az állatorvos mikor kinn volt beadni a kötelező oltásokat, rendesen lebeszélte a családot. Mert szerinte mivel kezdettől fogva együtt nevelkedtek kisebb eséllyel fogják bántani egymást; meg mégis mi alapján döntenénk el, hogy melyik legyen ivartalanítva és miért pont az, merthogy ez olyan igazságtalan.

Számomra teljesen megdöbbentő volt ezt az érvelést állatorvos szájából hallani.

Nektek mi erről a véleményetek?


Nem akarunk kiskutyákat a későbbiekben, sem azt hogy elszökjenek, azt meg végképp nem, hogy bántsák egymást (pedig már így is szoktak marakodni néha). Kisgyerekekre is rámorogtak már, barátkozó kedvű kedves kutyákra is támadnak. Még nincsenek 1 évesek, de azt gondoltam, hogy ezen is segítene az ivartalanítás.



2016. máj. 2. 14:17
 1/8 A kérdező kommentje:

*Helyesbítek: kan kutyák.

De nem szeretem ezt a szót, bocsánat.

2016. máj. 2. 14:19
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja és egy pár kutya, azaz 2 darab. :D
2016. máj. 2. 14:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp.

Tök mindegy, hogy együtt nőnek fel, meg hogy testvérek, a dominancia elő fog jönni.

Meg élettanilag is jobb, kevesebb szövődmény, betegség.

2016. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha van rá lehetőséged ivartalanítsd. Az állatorvosok nem mindig teljesen normálisak. A szomszédunknak azt tanácsolta, hogy a 1,5 éves egészséges labradort már nem lehet ivartalanitani, mert azt 1 éves koráig csinálják csak. Hát én dobtam egy hátast. És sajnos hisznek az allatorvosnak, így nem ivartalanítanak, hiába mondom, hogy én pont, hogy 1,5 éves korában akarom az enyémet. Néznek, rám, hogy abba már olyan későn belehal a kutya...
2016. máj. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát ez is érdekes doki lehet.

Én sem értem ezt a hozzáállást. Egy orvosnak azért tudnia kéne, hogy mi hogy megy, nem? Egyszerűen nem tudom ezt megérteni, hogy miért mond ilyet egy állatorvos.

2016. máj. 2. 15:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudom megérteni hogy miért mond ilyeneket egy orvos. Az ivartalanítással mindenki jól jár a kutya és a gazdi is. Mindenesetre ne azzal az orvossal végeztesd el az ivartalanítást, keress valami normálisat.
2016. máj. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp ivartalanítsad őket, hidd el, megéri. Amikor meg ennek utánanézel,egyúttal keress új állatorvost is, ki tudja milyen egyéb kérdésben gondolkodik hasonlóan poroszosan az a doki. Nem igazán lenne bizalmam egyetlen állatorvoshoz sem, aki bárki fia borját lebeszéli az ivartalanításról.
2016. máj. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére több doki látta eddig is őket, csak a többinél nem jött szóba. Ez egy idősebb orvos, aki házhoz jár, ezért ő volt előnyben részesítve, mert a kutyák nem szeretnek autózni, gyakor pedig messze a rendelő. De van másik orvos, aki szimpatikusabb, majd vele is beszélek. Köszi a válaszokat.
2016. máj. 2. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!