Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szocializáljam a kutyát?

Hogyan szocializáljam a kutyát?

Figyelt kérdés

A kiskutyám most 9 hetes az oltásai össze lettek kuszálva és most egyetlen egy veszettség ellenije van.Az oltásokat amint tudjuk beadatjuk neki, de mire mind meglesz legalább 14 hetes lesz vagy több.Itt ahol lakom nincsenek kóbor kutyák és széthagyott kutyaürülék sem.Mivel nincs udvar muszáj szobatisztaságra nevelnem és sétáltatnom.A parvó elleni oltás pár nap múlva meglesz.


A másik kérdés: Most még nincs meg minden oldás de hogy a szocializáció el legyen kezdve találkozhat ismerősöm kutyájával? Szintén szoba kutya, oltva.


(kutya iskolára nincs lehetőségem,és szükségem sem)


2016. máj. 3. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Azért még inkább ne. Nem poénból kell, hogy meglegyen 4 oltás, mielőtt kiviheted. Használ pelust? Kiviszed evés, alvás után? De úgy kb. 2 óránként? Csak addig legyetek kint inkább, amíg nagyon muszáj. Szocializálódni ráér azután, hogy nem kerülhet az életébe a dolog. Nem lesz semmi baja ettől a kimaradt időtől.
2016. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen orvos ad be 9 hetesnek veszettségi oltást?
2016. máj. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Most épp még nincs nálunk.Azért alakultak így a dolgok mert akit megkértünk nem adatta be az oltásokat...sajna.A veszettség ellenit azért kapta most mert határon kell átmennie.Most épp egy nagy tágas udvarban van az egyik testvérével. Azért alakultak így a dolgok mert nem ellenőriztük rendesen a dolgokat. De amint hozzánk kerül jönnek az oltások és nagyon vigyázunk majd rá.


A szocializációval nem tudom hogy lesznek-e bajok, mivel ilyenkor kell elkezdeni az egészet. :( Erre felé sok a kutya így nem lenne jó ha agresszív lenne (kóbor kutya nincs). (Saját magamnak csináltam a bajt mert buta voltam,ezért a kutyusért minden tőlem telhetőt megteszek hogy jó élete legyen)

2016. máj. 3. 15:53
 4/4 elwera ***** válasza:

Előbb szocializáld emberekkel. Mindenki szeretgesse és akkor nem fogja utálni az embereket. Én kutyám is imád mindenkit pont emiatt, mert kicsiként vittem mindenfelé és így azt gondolta, hogy őt mindenki szereti, mert amikor még picike volt, hát az utcán a sok ember, mind meg akarta simogatni, hogy de édes, főleg a csajok voltak oda érte. Párom mondta is, hogy ezzel milyen jól lehetne csajozni.


Más kutyákkal amíg nincs oltása addig ne engedd össze. Később is össze tudnak szokni ha kiviszed párszor kutyafuttatóba és ott összehaverkodsz néhány kutya tulajjal és hagyjátok hogy játszanak a kutyáitok együtt.

2016. máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!