Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászosok! Ez igaz?

ForeverFree kérdése:

Német juhászosok! Ez igaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Augusztusban fogok venni egy munkavonalú német juhász kiskutyát tenyésztőtől. Tegnap barátnőmmel vittük a kutyáját kutyaiskolába. A kutyaiskola vezetőjét, aki az edzéseket is tartja, megkérdeztem, hogy mi a véleménye a német juhászokról. Azt mondta, hogy kiszámíthatatlanak, megbízhatatlanok. Ez a fajta nagyon harapós, a munkavonalú kétszer annyira. "Mész és a lábadba harap." ... Szóval, ezeket mondta. Én ebben nagyon kételkedem. Nekem még nem volt ilyen tapasztalatom velük. Meg ha olyan megbízhatatlan lenne, miért alkalmaznák rendőrkutyaként? Nem értem... Azt értem, hogy szeret harapni. Ezzel nincs gond, amíg nem az embereket harapdálja, hanem a játékát. Szóval, akinek van/volt német juhásza, tudna nyilatkozni ezzel kapcsolatban? De csak olyanok írjanak, akik nevelték és biztosították számára a megfelelő mozgást! "Kerti díszként" tartott kutyák viselkedésére nem vagyok kíváncsi. Én is vinném minden nap magammal sportolni (futni, biciklizni, úszni), minden nap le lenne mentálisan is fárasztva, kutyaiskolába járna, és vinném őrző-védő tanfolyamra is. Sőt, még az is érdekelne, hogy milyen van/volt a német juhászotok jelleme, tulajdonságai.


FONTOS! Kérlek, írjátok le azt is, hogy mennyit foglalkoztok vele (mentálisan/fizikailag), kutyasuliba jártok-e vele. Illetve, hogy szaporítótól, vagy tenyésztőtől vettétek-e a kutyát, ha tenyésztőtől, akkor melyik kennelből. (Tájékozatlanabbak kedvéért a tenyésztőtől vett kutya TÖRZSKÖNYVVEL rendelkezik!)


Köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 3. 19:31
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Nekunk van egy 3 eves nemet juhaszunk, kan, torzskonyvvel rendelkezik. Nincs ivartalanitva, anyukam napi 2x viszi el setalni, azon kivul szoktunk vele labdazni a kertben, kutyasuliba is jart, most eppen nem, de majd fog megint. Nagyon elenk, nehez lefarasztani. Imad labdazni, annal csak a vizet szereti jobban (nyaron locsolaskor mindig a slag korul ugral). Tenyleg szeret mindenfelet harapdalni, legtobbszor botokat. Szoktuk neki engedni, hogy a kezunket is harapdalja, de ezt mindig finoman csinalja, egyaltalan nem faj! De tenyleg allamdoan rag. Viszont meg soha nem harapott meg valakit vagy tamadt valakire. Viszont eleg sok egeszsegugyi bajai vannak, pl santitas, ezert viszonylag gyakran visszuk orvoshoz, volt kiutese, es eleg nehez megallapitani, hogy miert, ez az egyetlen 'hatrany'.
2016. máj. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

A kutyaiskola vezetője nagy ökörséget mondott, vagyis nem ért a kutyákhoz. Nekünk volt németjuhász kutyánk. Pontosabban apum munkakutyája volt. Együtt jártak dolgozni (biztonság őri kutya)

Megfelelő kutya iskolában a németjuhász kutya a lehető legjobb tanítvány. Okos, mindent egy szóra teljesít. Játékos, szófogadó. Mivel őrző-védő kutya volt, arra volt nevelve, hogy harapjon ha illetéktelen behatoló van. De akkor is csak parancsra harapott.

Mi gyerekek sosem féltünk, hogy megharapna.. Nyugdíjas kutyaként meg babysitterkedett a kisfiam mellett. Nagyon jó kutya volt, apám imádott vele dolgozni..

2016. máj. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

2 éves német juhászom van, tenyésztőtől vettük 9 hetesen. Gyönyörű, még eddig mindenki megdicsérte. Okos, viszonylag fegyelmezett. Néha kicsit makacs. Nagyon családszerető, hozzánk bármelyik családtag bejöhet. A család gyerekeit nagyon szereti. 4 hónapos korától járt kutyasuliba, őrző-védőre is. Naponta kb. 1 órát sétálunk vele, meg kb. 20 percet labdázunk.

A mi kutyánkat még senki nem hallotta morogni, szerintem ha valaki be akarna törni hozzánk, még be is vezetné:)

A kutyákat megugatja, a legtöbbel barátságos, néha domináns. A macskákat utálja.

Szerintem a kutyakiképzódnek nincs igaza, ahova mi jártunk kutyasuliba, ott főleg munkakutyák voltak , elég sok német juhász, de egy se harapott meg senkit, kiszámíthatatlannak meg véletlenül sem mondanám őket. Egy chivavától vagy pincsitől inkább tartanék, azok közül sok hajlamos megkapni az embert.

Mondjuk, én imádom a német juhászokat, tehát kicsit hajlamos vagyok elfogultságra. Ja, és az enyém kinti kutya.

2016. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 94-tól 2006-ig volt egy. Ez egy baromság amit a vezető mond, én elgondolkodnák hogy oda menjek-e. Vagy van saját tenyészete és le akar beszélni, de tuti nem korrekt ember.

Szóval az enyém abszolút jámbor volt. Persze fel lehetett mérgesíteni, de az más szitu. Ő családtag volt, tanítttam, futotam vele. Kb. olyan volt hogy össze lehetett szó szerint veszni vele, fel lehetett mérgesíteni, akkor morgott is akár, ha az ember a kajája körül ólálkodott, de ha ráparancsoltam hogy idejössz, abban a pillnatban lecsapta a fülét és odajött. Meg soha nem harapott senkit.

Korábban gyerekként is kaptam egy 2 éves németjuhászt, öregeké volt, akik nem tudtak vele mit kezdeni, és látták hogy milyen jól kijövök vele és egyszerűen odaadták. Ugye gyerekként őt még nem mondhatnám hogy neveltem, de arra emlékszem hogy ő is olyan jámbor volt, azért is engedték a szülők hogy megkapjam. Akármit hagyott volna nekem, kb. mint a labradorok, csak nem volt olyan ugrabugrálós.

Azokban azidőkben meg nem volt olyan hogy szaporító vagy tenyésztő, az korábbi a rendőröktől jött illetve rendőrkutya szülőktől törzskonyves volt, a másik pedig a mai értelemben szaporítótól jött. (jóskapista szólt hogy van épp kutya, az utlsó kant még lefoglalhatom)


Szóval szerintem nettó marhaság amit az ember állít.

2016. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nos, a munkavonalból nagyon nem mindegy milyen párosításból, milyen természetű kölyköt választasz.A munkavonalasoknál van a sport vonal, ahol leginkább a zsákmányosság és a megfelelő, irányítható agresszió a párosítások alapja.

Aztán vannak munkavonalat tenyésztők, akik valódi munkára alkalmas kutyákat tenyésztenek. Bár az is igaz, ilyen helyről nem igazán lehet családba kutyát venni.

Azért, mert egy kutya ordas, még nagyon sokféle természetű van belőlük. Ez olyan, hogy mi mind emberek vagyunk, de mégsem egyforma a természetünk.

2016. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld pipa!

4. válaszolónak: Én nem fogok abba a kutyasuliba járni. Barátnőm jár oda a westiejével, őt szoktam kísérni. Meg ott őrző-védő tanfolyam sincs, csak agility. Szóval még szóba se jöhetne. :)

2016. máj. 3. 21:03
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Hidd elnekem tudta mit beszel a kutyasuli vezetoje!

Ha jot akarsz hallgass ra mert biztos latott mar kutyat es ne a sok suketre aki itten ossza az eszt a monitor mogul.

Most engem is le fognak hurrogni ezert de hidd el a nemetjuhasz az egyik legproblemasabb fajta.

2016. máj. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Utsó, hogy te a labradorral sem bírsz, attól még a németjuhász nem problémás. :)
2016. máj. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyébként én még orvosból is többet kérdezek meg, mire hiszek nekik.

Szóval ha egy kutyaiskolás mond valamit az egy vélemény a sokból.

2016. máj. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha annyira problémás lenne a németjuhász kutya akkor a rendőrség sem alkalmazná rendőr kutyának.
2016. máj. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!