Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászosok! Ez igaz?

ForeverFree kérdése:

Német juhászosok! Ez igaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Augusztusban fogok venni egy munkavonalú német juhász kiskutyát tenyésztőtől. Tegnap barátnőmmel vittük a kutyáját kutyaiskolába. A kutyaiskola vezetőjét, aki az edzéseket is tartja, megkérdeztem, hogy mi a véleménye a német juhászokról. Azt mondta, hogy kiszámíthatatlanak, megbízhatatlanok. Ez a fajta nagyon harapós, a munkavonalú kétszer annyira. "Mész és a lábadba harap." ... Szóval, ezeket mondta. Én ebben nagyon kételkedem. Nekem még nem volt ilyen tapasztalatom velük. Meg ha olyan megbízhatatlan lenne, miért alkalmaznák rendőrkutyaként? Nem értem... Azt értem, hogy szeret harapni. Ezzel nincs gond, amíg nem az embereket harapdálja, hanem a játékát. Szóval, akinek van/volt német juhásza, tudna nyilatkozni ezzel kapcsolatban? De csak olyanok írjanak, akik nevelték és biztosították számára a megfelelő mozgást! "Kerti díszként" tartott kutyák viselkedésére nem vagyok kíváncsi. Én is vinném minden nap magammal sportolni (futni, biciklizni, úszni), minden nap le lenne mentálisan is fárasztva, kutyaiskolába járna, és vinném őrző-védő tanfolyamra is. Sőt, még az is érdekelne, hogy milyen van/volt a német juhászotok jelleme, tulajdonságai.


FONTOS! Kérlek, írjátok le azt is, hogy mennyit foglalkoztok vele (mentálisan/fizikailag), kutyasuliba jártok-e vele. Illetve, hogy szaporítótól, vagy tenyésztőtől vettétek-e a kutyát, ha tenyésztőtől, akkor melyik kennelből. (Tájékozatlanabbak kedvéért a tenyésztőtől vett kutya TÖRZSKÖNYVVEL rendelkezik!)


Köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 3. 19:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekünk egy fekete munkavonalú kutyánk volt, amikor én 1 éves voltam ő akkor került a családhoz 8 hetesen, se kiszámíthatatlan se harapós nem volt, pedig kutyasuliba nem jártak vele a szüleim, tökéletes családi kutya volt... Az egyik legkiegyensúlyozottabb fajta. Épp most állok nj vásárlás előtt, igaz most rajzos lesz tenyésztőtől, nem véletlenül szerelmesedtem bele a fajtába már kisgyerek koromban:) Az igaz, hogy egy kicsit hisztis fajta, de a nevelés sokat segít.
2016. máj. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Rendorseg azert alkalmazza mert konnyen tanithato es emberre hamar tamad. Ez meg nem jelenti azt,hogy nem harapja meg a gazdajat vagy annak csaladtagjait.

Nezd meg a vilag top 10 legveszelyesebb kutyajat...vajon miert van kozejuk sorolva.

Tudtam,hogy le fogtok szazalekolni ha megmondom az igazat mert barom szukagyu taposok nem tudjatok elviselni ha valaki olyat mond ami nem tetszik nektek,pedig ez az igazsag el kell fogadni kotsogok.

Ja es aki a labradorral azt hitte magarol,hogy vicces csak ugy megjegyeznem,hogy most jelenleg KAJ es Kangal keverekem van aki hat honapos es 39 kg mar jelenleg...

2016. máj. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
RudyV az a németjhuhász amit te fikázol olvass utána, hogy hány életet mentett már meg (mentőkutya, rendőrkutya, katonakutya). Oké tudjuk, hogy te élsz, halsz a pásztokutyákért és a többi kutya semmirevaló.., de nem való mindenkinek az. Nem tudom volt-e személyes tapasztalatod németjuhásszal, ha nem akkor neked is marad a süketelés a monitor mögül. Nekem volt németjuhászom, aki egy tünemény volt+júniusban jön egy kölyök ebből a fajtából nekem ő az álom kutya, olyan mint neked a káj vagy a kangal. Ha megfelelően van foglalkozva vele kezesbárány lesz belőle.
2016. máj. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ma 05:57

Ott vagy nagyon eltévedve te is és sokan mások, hogy a fajtáról úgy beszéltek, mintha minden nj indigóval, vagy fénymásolással készülne.

Nagyon nagy a szóródás a fajta egyedei között vézenben.

A támadások számát illetően - sokkal többet tartanak belúle átlagban, mint más fajtákból, így több a problémás esetek száma is.

2016. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Ja es aki a labradorral azt hitte magarol,hogy vicces csak ugy megjegyeznem,hogy most jelenleg KAJ es Kangal keverekem van aki hat honapos es 39 kg mar jelenleg..."


Attól hogy van attól még nem biztos hogy értesz is hozzá. Nekem meg könyvem van Einstein relativitás elméletéről. Akkor most én is ismert fizikus leszek?


Azt az apróságot felejtetted el megemlíteni hogy azon a listán van az elsőp 10-ben amit a biztosítók állítottak össze, amit minden épeszű ember tud, hogy nem az egyedek veszélyességével függ össze, hanem ha valamiből az átlagnál több van, akkor több a "baleset" is, így azt felminősítik.

Námeteknél pl. a golf egy nagyon veszélyes autó statisztikailag, mert minden fiatalnak az van. És véletlenül sem azért magas a biztosítás, mert annyira mérgesebb lenne mint egy 5 literes bmw.


Itt a listád:

[link]


idézek:

"9. Katonai német juhász


Hát igen, felénk nagyon gyakori. De háborús filmekben vagy krimikben is, nem nehéz róla harcos múltat feltételezni. Hogy azért van-e a biztosítók feketelistáján, mert gyakori fajta, vagy a vérében van – nem foglalnék állást. Talán az a meglepő, hogy ennyire hátul van a listán?"

2016. máj. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki látja, ki hord és nagyzol itt össze mindenféle marhaságot...

2 németjuhászom volt. Egy szuka, nagyon könnyen kezelhető volt, senkit nem harapott meg, viszont aki be akart volna jönni hozzánk, azt szépen sarokba szorította úgy, hogy még levegőt sem mert szinte venni és ott állt egyhelyben, míg oda nem értem. Nem harapta meg, de csak azért, mert mozdulatlanul állt és nem próbált menekülni ;) ja és ha megharapta volna, akkor igen, legyen csak harapós, hisz ha valaki a portámra lép engedély nélkül, már miért is ne lehetne harapós a kutyám??? A másik egy kan, jelenleg 15 hónapos. Rettentő jóindulatú-a családdal. Kemény fejű, és domináns, de nem támad más kutyára és emberre sem. De aki szemtelen vele, azt kikéri magának. Ja, és nem mellesleg mindkettő munkavonalú németjuhász. Egyszóval, az a kutyaiskola vezető-szerűség szégyellhetné magát, hogy ennyi sületlenséget összehord egy fajtáról,és jó lenne, ha inkább egy bölcsődében dolgozna. Vagyis inkább menjen kutyakozmetikába, és ott foglalkozzon a yorkikkal meg a westiekkel.

2016. jún. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!